ГоловнаНовини Здоров'яЯка маска краще захистить від коронавірусу

Яка маска краще захистить від коронавірусу

Від коронавірусної інфекції нового типу найкраще захищає хірургічна маска, розповіли вчені з Університету Нового Південного Уельсу в Австралії.

COVID-19

Фахівці в ході експерименту порівняли ефективність трьох видів масок: одношарових, двошарових і тришарових. Вони використовували спеціальне обладнання, щоб відстежити процес розсіювання мікроскопічних крапель потенційними носіями вірусу.

З’ясувалося, що тришарова хірургічна маска найкраще стримувала ці частинки, повідомляють вчені.

У дослідженні наголошується, що навіть один шар матерії зменшує кількість поширювалися частинок, так що нехтувати засобами індивідуального захисту (ЗІЗ), в будь-якому випадку, не варто.

На захист ще впливає тип матеріалу, щільність прилягання до обличчя, частота прання. Якщо ви носите саморобні маски, то виготовляйте їх як мінімум з двох шарів тканини, підкреслюють вчені.

Читайте також:  Медики розповіли про небезпеку пластикової упаковки

До 28 липня виявлено 16 663 359 пацієнтів з COVID-19, померли 657 808 осіб. В Україні зафіксовано більше 70 000 випадків коронавірусу нового типу, 1730 осіб померли.

Генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейесус заявив, що пандемія COVID-19 набирає обертів. Так, за останні шість тижнів кількість хворих практично подвоїлася, наблизившись до 16 мільйонів, а число померлих перевищило 640 тисяч. За словами глави організації, “пандемія продовжує прискорюватися”.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News