Японські вчені розповіли про шкоду тривалого вживання страв з картоплі для здоров’я людини. Надмірне захоплення популярним рослинним продуктом підвищує ризик розвитку цукрового діабету.

Плоди пасльону клубненосного (Solanum tuberosum) можуть стати причиною появи таких небажаних проблем, як ожиріння і діабет 2 типу. Співробітники японського Центру по профілактиці раку і серцево-судинних захворювань в Осаці після проведеного дослідження, заявили, що міститься в картоплі крохмаль здатний підвищувати рівень глюкози в організмі. Ризик є актуальним для тих, хто вважає за краще вживати картопляні страви в гарячому вигляді.

Званий другим хлібом овоч, при вживанні його більше трьох разів на тиждень, здатний привести до збільшення кров’яного тиску, важкого отруєння. У картоплі мало клітковини, жирів і білків. Головний інгредієнт – крохмаль, дуже довго засвоюється організмом людини. Для перетравлення речовини потрібно 2 або 4 години, за цей час відбувається витрата величезної кількості енергії, ферментів, вітамінів. Без достатньої кількості мікроелементів крохмаль не засвоюється: відбувається бродіння, отруєння організму, закупорювання капілярної мережі. В процесі перетравлення також знижується рівень якості вуглеводів. Останнє нерідко стає головною причиною хвороб підшлункової залози.

Крохмаль гнітюче впливає на засвоюваність йоду, що може призвести до гіпотиреозу недостатньої функції щитовидної залози, і спровокувати розвиток деяких онкологічних захворювань. Люди, які щодня вживають картоплю, ризикують появою проблем з підшлунковою залозою на 33%. Викреслювати продукт з раціону не варто, важливо обмежити його споживання.

Джерело: МедікФорум