За оцінками фахівців, від хвороб печінки на сьогодні можуть страждати до 30% дорослих людей. Медики назвали комплекс симптомів, які є сигналами організму про руйнування печінки.

Астеновегетативний синдром. Симптоми, що вказують на хвору печінку, можуть нагадувати застуду. Людину долає слабкість, вона відчуває занепад тонусу і сил в невідповідних обставинах. Також може підвищуватися температура.

Крім того, даний синдром має на увазі неврологічні прояви – у людини зростає дратівливість і частішають головні болі. Фахівці відзначають, що пошкодження печінки негативно позначаються на стані нервової системи. У таких випадках нерідкі моменти дивацтв в поведінці, майже дитячої примхливості у дорослих людей.

Диспептичний синдром. Для нього характерна пропажа апетиту, запори, що чергуються з розладами шлунка. Також людина може відчувати здуття живота, нудоту, що почастішала відрижку, гіркоту в роті. До цих ознак може додатися ниючий біль і відчуття тяжкості з правого боку.

В доповнення про те, що в печінці відбувається руйнівний процес може сигналити шкіра, якій стає властиво бліднути або набувати жовтуватий відтінок. Ще може виникати сильний свербіж і інші ознаки, що нагадують алергію.

Продовження на наступній сторінці: 1 2