Чим більше пацієнт знає про свою хворобу, тим краще. Вкрай важливо не пропустити перші симптоми такого захворювання суглобів, як остеоартроз. Він вважається одним з найпоширеніших захворювань у наш час. І вміти вчасно визначити хворі суглоби — тільки на благо!

Остеоартроз як хвороба суглобів: важливі симптоми

Остеоартроз — це дегенеративне захворювання, яке вражає суглоби і являє собою найбільш поширений недуга серед хвороб опорно-рухового апарату. Остеоартроз визначає руйнування хрящової тканини, внаслідок чого поверхні кісткових тканин суглоба стають беззахисними, що викликає запальні процеси і больові відчуття.

Зазвичай остеоартроз розвивається поступово і перші його прояви можуть викликати у людини подив. Важливо вміти розпізнати попереджуючі ознаки остеоартрозу.

Читайте також:  5 порад проти бактерій: краще уникати цих гігієнічних помилок у ванній кімнаті
1. Біль в одному або декількох суглобах

Тільки близько третини пацієнтів з рентгенологічним підтвердженням діагнозу остеоартроз відчувають біль або мають які-небудь інші симптоми остеоартрозу. Біль в суглобах, що посилюється при русі і затихаючий в стані спокою, вказує на остеоартроз. Такий характер суглобового болю є сигналом розвитку остеоартрозу.

2. Скутість у суглобах

Скутість у суглобах (ускладненість на початку руху) при остеоартрозі може виникати вранці або після тривалого перебування в одній позі, наприклад, сидіння. Вона носить короткочасний характер. Після пробудження скутість зазвичай триває до півгодини. При запальних типах артриту, як наприклад, ревматоїдному артриті або системному червоному вовчаку, тривалість скутості може бути більше 45 хвилин.

Читайте також:  В якому положенні потрібно спати під час застуди
3. Припухлість суглобів

У здорових суглобах знаходиться невелика кількість внутрішньосуглобової рідини. Коли уражений суглоб артритом, навколо нього з’являється набряк. Зайва рідина збирається через запалення м’яких тканин навколо суглоба.

4. Крепітація (звук хрускоту або тріска в суглобах)

Виникнення такого звуку в суглобах може вказувати на зношеність хрящів. При русі суглоба відбувається тертя кісток. Якщо уражена область гаряча або почервоніла, це більшою мірою свідчить про розвиток ревматоїдного артриту або іншого запального типу артриту, ніж остеоартрозу.

Відповідне лікування може бути призначено тільки після діагностики. Якщо ви відчуваєте будь-який з цих симптомів, зверніться до лікаря. Лікар призначить вам обстеження, що підтвердить або спростує передбачуваний діагноз.

Читайте також:  Дієтолог розповіла, як підняти працездатність за допомогою бізнес-ланчу

Важливо не пропустити первинні ознаки захворювання. Остеоартроз – серйозне захворювання, яке вимагає своєчасної діагностики та лікування. Це допоможе запобігти прогресуванню захворювання і надалі уникнути інвалідності.

Джерело: HeadInsider