Прагнення збільшити тривалість життя та відстрочити біологічне старіння давно приваблювало західне суспільство. Але багато дослідників вважають, що природа вже дала нам відповіді на ці запитання. Недавнє дослідження показало, що дотримання дієти з упором на правильні поживні речовини може повернути біологічний годинник більш ніж на три роки.

Було виявлено, що викликаючи зміни в ДНК, такі продукти, як листова зелень, ягоди та овочі сімейства хрестоцвітих, можуть допомогти повернути старіння назад.

За даними NHS, дослідницька робота 2021 року показала, що продукти націлені на епігенетичні процеси та збільшують тривалість життя.

«Наскільки нам відомо, це перше рандомізоване контрольоване дослідження, в якому передбачається, що певні втручання в дієту та спосіб життя можуть навернути епігенетичне старіння у здорових дорослих чоловіків».

Для дослідження учасників познайомили з восьмитижневою програмою, яка включала дієту, сон, фізичні вправи, додаткові пробіотики та фітонутрієнти, а також рекомендації щодо релаксації. Контрольний зразок не зазнавав жодного втручання.

Результати показали, що дієта та спосіб життя були пов’язані з трирічною та восьмитижневою зміною біологічного годинника учасників.

Провідний автор дослідження, Кара Фітцджеральд, відзначила:

“Комбінована програма втручання була розроблена для впливу на певний біологічний механізм, званий метилюванням ДНК, і, зокрема, на моделі метилювання ДНК, які, як було встановлено, значно пророкують біологічний вік”.