Стаття, яка, напевно, надихне переглянути ритуал догляду за зубами.

Для чого потрібна зубна нитка

Вона допомагає позбавитися бактеріальної плівки, що накопичується в міжзубних проміжках. З жувальної, зовнішньої та внутрішньої поверхонь зубів плівку можна видалити за допомогою щітки, якщо дотримуватися всіх правил і чистити зуби двічі на день по дві хвилини. З бічними поверхнями все складніше: за допомогою щітки пробратися в простір між зубами не вийде.

Якщо своєчасно не видаляти бактеріальну плівку, вона здатна затвердіти і перетворитися на зубний камінь, якого не так просто позбутися в домашніх умовах. Крім естетичних незручностей, у перспективі є ризик зіткнутися із запаленням ясен та появою карієсу: у міжзубних проміжках можуть накопичуватися частинки їжі – для бактерій це справжній бенкет. Недостатню турботу про гігієну порожнини рота пов’язують і з підвищеною ймовірністю розвитку серцево-судинних захворювань.

Зубна нитка тут буде якраз до речі. З її допомогою вдасться ретельно очистити бічну поверхню зубів, видалити наліт і запобігти виникненню поганого запаху з рота та розвитку проблем з яснами.

Читайте також:  Все про зубну імплантацію

Як вибрати відповідну нитку

Знайти зручний варіант можна досвідченим шляхом, але для початку варто спробувати вощену нитку. Вона легше ковзає, тому новачкам може бути простіше з нею керуватися. Якщо зуби стоять тісно, ​​краще вибрати варіант без воскового покриття, як правило, такі нитки тонше вощених. Але поводитися з ними потрібно акуратно, інакше є ризик пошкодити ясна.

Ще можна спробувати одноразові верстати, в яких нитка закріплена на ручці. Такий варіант може підійти у випадку, коли не вдається підібратися до далеких зубів за допомогою звичайної нитки.

Тим, хто носить брекети чи зубні протези, краще не експериментувати, а одразу звернутися до стоматолога. Він допоможе підібрати підходящий метод очищення зубів – можливо, це не буде нитка, а іригатор. До речі, ці варіанти зручно поєднувати: іригатор видалить частинки їжі, що застрягли в зубах, а нитка очистить бічні поверхні від нальоту.

Як використовувати зубну нитку

По міжзубним проміжкам досить проходити ниткою раз на день. Краще робити це перед чищенням зубів – так вдасться видалити більше нальоту. Важливо пам’ятати, що повноцінне очищення зубна нитка не замінить – це доповнення до традиційного чищення щіткою.

Читайте також:  SeTrade: сертифіковані матеріали Resinworks за доступними цінами

Якщо вранці або ввечері ніколи возитися з ниткою, можна використовувати її протягом дня. Це той випадок, коли важлива регулярність процедури, а не час, коли ви її проводите.

Ось як очистити простір між зубами за допомогою нитки:

  1. Візьміть відрізок нитки довжиною приблизно 45 см і намотайте на вказівні або середні пальці.
  2. Затисніть між великими та вказівними пальцями ділянку нитки довжиною близько 2,5 сантиметрів – це буде її робоча частина.
  3. Бережними рухами, що похитують, заведіть нитку в проміжок між зубами до рівня ясна. Слідкуйте, щоб нитка не врізалася в ясна.
  4. Відведіть нитку убік так, щоб вона лягла навколо зуба у формі літери «С». Акуратно проведіть ниткою по бічній поверхні зуба у напрямку від ясен, ніби зіскребаючи наліт.
  5. Повторіть з іншого боку міжзубного проміжку, щоб очистити сусідній зуб.
  6. Виконайте таку процедуру з усіма зубами, поступово відмотуючи чисті ділянки нитки.
Читайте також:  Рекомендації після ендодонтичного лікування кореневих каналів зуба

Готово наліт переможений, а нитку можна викинути. Використовувати той самий відрізок повторно не потрібно – на ньому можуть накопичуватися бактерії.

Навчитися працювати з ниткою допоможе коротка відеоінструкція:

Застрягла нитка краще не смикати щосили — так можна пошкодити ясна. Рухи мають бути плавними та неквапливими. Спочатку процедура може здаватися трохи дискомфортною – це нормально, за кілька тижнів вдасться звикнути до нового способу очищення. Якщо ж процес викликає біль, а ясна при цьому кровоточать, варто звернутися до стоматолога: він допоможе зрозуміти, чи правильну техніку очищення ви використовуєте.

Наукові джерела:

Brushing Your Teeth / Mouth Healthy, source
Tooth plaque / Great Ormond Street Hospital, source
Teeth & Gum Care / Cleveland Clinic, source
Bad breath / NHS, source
Types of Dental Floss: Which is Right for You? / Solstice, source
Is it more effective to floss teeth with a water pick or standard dental floss? / Mayo Clinic, source
Floss/Interdental Cleaners / American Dental Association, source
5 Steps to a Flawless Floss / Mouth Healthy, source
Flossing / Mouth Healthy, source