Стаття, яка, напевно, надихне переглянути ритуал догляду за зубами.

Для чого потрібна зубна нитка

Вона допомагає позбавитися бактеріальної плівки, що накопичується в міжзубних проміжках. З жувальної, зовнішньої та внутрішньої поверхонь зубів плівку можна видалити за допомогою щітки, якщо дотримуватися всіх правил і чистити зуби двічі на день по дві хвилини. З бічними поверхнями все складніше: за допомогою щітки пробратися в простір між зубами не вийде.

Якщо своєчасно не видаляти бактеріальну плівку, вона здатна затвердіти і перетворитися на зубний камінь, якого не так просто позбутися в домашніх умовах. Крім естетичних незручностей, у перспективі є ризик зіткнутися із запаленням ясен та появою карієсу: у міжзубних проміжках можуть накопичуватися частинки їжі – для бактерій це справжній бенкет. Недостатню турботу про гігієну порожнини рота пов’язують і з підвищеною ймовірністю розвитку серцево-судинних захворювань.

Зубна нитка тут буде якраз до речі. З її допомогою вдасться ретельно очистити бічну поверхню зубів, видалити наліт і запобігти виникненню поганого запаху з рота та розвитку проблем з яснами.

Читайте також:  Їжте більше цих горіхів, щоб уникнути дефіциту поживних речовин

Як вибрати відповідну нитку

Знайти зручний варіант можна досвідченим шляхом, але для початку варто спробувати вощену нитку. Вона легше ковзає, тому новачкам може бути простіше з нею керуватися. Якщо зуби стоять тісно, ​​краще вибрати варіант без воскового покриття, як правило, такі нитки тонше вощених. Але поводитися з ними потрібно акуратно, інакше є ризик пошкодити ясна.

Ще можна спробувати одноразові верстати, в яких нитка закріплена на ручці. Такий варіант може підійти у випадку, коли не вдається підібратися до далеких зубів за допомогою звичайної нитки.

Тим, хто носить брекети чи зубні протези, краще не експериментувати, а одразу звернутися до стоматолога. Він допоможе підібрати підходящий метод очищення зубів – можливо, це не буде нитка, а іригатор. До речі, ці варіанти зручно поєднувати: іригатор видалить частинки їжі, що застрягли в зубах, а нитка очистить бічні поверхні від нальоту.

Як використовувати зубну нитку

По міжзубним проміжкам досить проходити ниткою раз на день. Краще робити це перед чищенням зубів – так вдасться видалити більше нальоту. Важливо пам’ятати, що повноцінне очищення зубна нитка не замінить – це доповнення до традиційного чищення щіткою.

Читайте також:  Вісім способів зберегти тіло струнким

Якщо вранці або ввечері ніколи возитися з ниткою, можна використовувати її протягом дня. Це той випадок, коли важлива регулярність процедури, а не час, коли ви її проводите.

Ось як очистити простір між зубами за допомогою нитки:

  1. Візьміть відрізок нитки довжиною приблизно 45 см і намотайте на вказівні або середні пальці.
  2. Затисніть між великими та вказівними пальцями ділянку нитки довжиною близько 2,5 сантиметрів – це буде її робоча частина.
  3. Бережними рухами, що похитують, заведіть нитку в проміжок між зубами до рівня ясна. Слідкуйте, щоб нитка не врізалася в ясна.
  4. Відведіть нитку убік так, щоб вона лягла навколо зуба у формі літери «С». Акуратно проведіть ниткою по бічній поверхні зуба у напрямку від ясен, ніби зіскребаючи наліт.
  5. Повторіть з іншого боку міжзубного проміжку, щоб очистити сусідній зуб.
  6. Виконайте таку процедуру з усіма зубами, поступово відмотуючи чисті ділянки нитки.
Читайте також:  Сім способів зміцнити імунітет та уникнути застуди

Готово наліт переможений, а нитку можна викинути. Використовувати той самий відрізок повторно не потрібно – на ньому можуть накопичуватися бактерії.

Навчитися працювати з ниткою допоможе коротка відеоінструкція:

Застрягла нитка краще не смикати щосили — так можна пошкодити ясна. Рухи мають бути плавними та неквапливими. Спочатку процедура може здаватися трохи дискомфортною – це нормально, за кілька тижнів вдасться звикнути до нового способу очищення. Якщо ж процес викликає біль, а ясна при цьому кровоточать, варто звернутися до стоматолога: він допоможе зрозуміти, чи правильну техніку очищення ви використовуєте.

Наукові джерела:

Brushing Your Teeth / Mouth Healthy, source
Tooth plaque / Great Ormond Street Hospital, source
Teeth & Gum Care / Cleveland Clinic, source
Bad breath / NHS, source
Types of Dental Floss: Which is Right for You? / Solstice, source
Is it more effective to floss teeth with a water pick or standard dental floss? / Mayo Clinic, source
Floss/Interdental Cleaners / American Dental Association, source
5 Steps to a Flawless Floss / Mouth Healthy, source
Flossing / Mouth Healthy, source