Дієтолог Ірина Мансурова назвала речовини, що містяться в різних продуктах і роблять організм стійким до дії стресу, захищають від депресії і підвищують почуття емоційної задоволеності.

Дієтолог Мансурова повідомила в інтерв’ю, що одним із найкращих продуктів, які допомагають організму витримати стрес, є курячі яйця. У них міститься триптофан – амінокислота, під дією якої відбувається вироблення «гормону радості» серотоніну, завдяки якому знімається напруга та дратівливість, виникає розслаблення та умиротворення, стає міцним сон.

Мансурова додала, що справлятися зі стресом, тривожністю та негативізмом також допомагають продукти, що стимулюють синтез іншого гормону, відповідального за позитивні емоції, – дофаміну. Для цього медик порадила включати до раціону продукти з вітамінами групи В.

«Дефіцит вітамінів групи B може бути причиною депресії, тривоги чи зниженого настрою. Ними багаті яловичина, свинина, курка, листова зелень, овочі, цитрусові, рис, горіхи», – перерахувала дієтолог.

Також для нервової системи, якій доводиться переживати важкі часи, будуть корисні продукти, що містять жирні кислоти омега-3, а також білок. Омеа-3 позитивно діють на головний мозок, а білкова їжа підтримує виробництво нейромедіаторів, що забезпечують передачу нервових імпульсів та гарний настрій.