На це делікатне питання дали відповідь вчені з Великобританії, які стверджують: щоденне випорожнення кишечника не пов’язано з хорошим здоров’ям.

Як часто потрібно відвідувати туалет «по-великому»? Багато з упевненістю скажуть: раз в день. Але фахівці висловилися про те, що вважати щоденне відвідування туалету ознакою гарного здоров’я неправильно.

Насправді, відзначають дослідники, частота походів в туалет може бути більш рідкою, але при цьому не шкодити здоров’ю, – головне, щоб вона не знижувала якість життя або не була пов’язана з непереносимістю їжі.

«Різна частота відвідування туалету може бути здоровою і прийнятною. Але між відвідуваннями не повинно бути перерви більше 3-5 днів», – така позиція вчених у цьому питанні.

На додаток медики зауважили, що здоровий стілець не буває дуже твердим або рідким.

Аналіз стільця, за даними вчених, дозволяє вчасно виявити рак кишечника, який погано діагностується на ранніх стадіях. Найчастіше це захворювання трапляється в людей старше 60 років, симптоми раку кишечника включають здуття на постійний біль у животі. Попереднє дослідження співробітників Університету Данді показало: ознакою підвищеної ймовірності розвитку раку кишечника є сліди крові в стільці, які можна визначити тільки при проведенні аналізу – для очей вони практично непомітні.

Джерело: МедікФорум