Цю дієту періодично оголошують кращою для здоров’я, а головне – довголіття. Але дослідження, про яке пише журнал PLoS ONE, показало: люди, що дотримуються такої дієти, старіють з тією ж динамікою, що і їх однолітки, які дотримуються інших раціонів.

Перехід в літньому віці на систему харчування у відповідності з правилами середземноморської дієти з великою кількістю фруктів, овочів і оливкової олії – не сприяє підтримці здоров’я, хоча і не погіршує його. Саме такий висновок був зроблений авторами нової роботи. В ній, зокрема, були враховані дані з Росії, Польщі та Чехії.

У країнах Східної Європи літні люди часто перебувають далеко не в кращій фізичній формі в зв’язку з вживанням нездорової їжі. Вчені провели масштабне опитування з участю чоловіків і жінок віком від 45 до 69 років, які проживають в Новосибірську, Кракові та невеликих чеських містах. Фахівців цікавило те, як харчуються люди, а також їх звичайна фізична активність на рівні виконання побутових справ. В цілому цей проект тривав від 2002 до 2012 року.

Читайте також:  Постійну втому в організмі викликає нестача заліза

Аналіз отриманих даних показав: люди, чий раціон був близький до середземноморської дієти, на початку дослідження незалежно від віку перебували в кращій фізичній формі, ніж ті, хто харчувався по-іншому. Але протягом 10 років фізичні показники учасників практично зрівнялися – чоловіки і жінки старіли і знижували свою рухову активність однаково, незважаючи на стиль харчування.

«Харчування овочами, йогуртами та фруктами, а також уникнення м’яса і яєць не уповільнює фізичного старіння», – резюмували у результаті автори дослідження.