Американські вчені стверджують, що розгадали загадку хрускоту в суглобах. Виявляється, характерний звук виникає через безліч крихітних пухирців, які лопаються всередині наших суглобів.

Вчені вважають, що знайшли відповідь на питання про те, чому наші пальці хрумтять, коли ми стискаємо. Дослідження експертів зі Стенфордського університету, які використовували математичну модель для визначення кількості крихітних бульбашок, показало, що саме їх одночасний розрив усередині суглобів і породжує відповідні звуки. Вчені створили модель, яка вимірює тиск в суглобах, що й призводить до розриву безлічі мікроскопічних бульбашок. І цей розрив виробляв звукові хвилі, а їх звучання в точності відповідало добре відомому кожному з нас хрускоту в суглобах.

Читайте також:  5 популярних міфів про здоров'я очей розвіяли лікарі

Ще на початку минулого століття вчені зацікавилися, яка причина породжує хрускіт у суглобах. Втім, теорія про крихітні бульбашки, яку підтвердили вчені з Стенфорда, налічує 50 років. Півстоліття тому з’явився перший звіт дослідників, які говорили про наявність невеликих бульбашок в суглобах, які народжують звукові хвилі. Згодом це припущення спростовувалося іншими дослідженнями. Але тепер вчені вважають, що ці невеликі бульбашки все-таки можуть народжувати характерні звуки. Вони довели це за допомогою математичної моделі суглобів, яка використовувала рівняння, які розраховують процеси, що відбуваються в суглобах при здавлюванні.

Ці рівняння враховували зміни тиску по мірі руху суглобів, які породжували розриви мікроскопічних бульбашок, що присутні в суглобовій рідині. Не всім бульбашкам необхідно розриватися для виробництва цього звуку. Коли результати розрахунків порівняли з результатами реальних експериментів, то виявилося, що все збігається. Отже, математична модель була правильною, і саме бульбашки приводять до характерних звуків.

Читайте також:  Картопля-здорова їжа? Що кажуть нутриціологи

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News