Вакциновані від коронавірусу захищені від важкого перебігу захворювання, проте у них все ж є ризики заразитися. Завдяки вакцині COVID – 19 буде протікати в легкій формі.

Деякі інфіковані взагалі будуть позбавлені від проявів коронавірусу. В цей же час інші випробують симптоми, характерні для застуди або легкої форми грипу, розповів головлікар відділень інфекційних захворювань датської лікарні Видовре (Hvidovre Hospital) Томас Бенфілд і імунолог Орхуського університету (Aarhus University) Руне Хартманн.

За його словами, найбільш часті симптоми – це кашель і головний біль. Найбільш поширені у вакцинованих також нежить, біль в горлі і чхання. Серед інших ознак як і раніше присутні жар і втрата нюху, передає видання DR.

Читайте також:  Лікарка назвала найбільш важливий елемент для імунітету

Лікар пояснив, коли з часом дія вакцини слабшає, ймовірність заразитися коронавірусом збільшується. Швидкість слабшання залежить від організму самої людини. Основну роль відіграє вік, а також хронічні захворювання. Наприклад, у людей старше 70 років, антитіла зникають через півроку після вакцинації. У цьому випадку після третього щеплення захист від COVID – 19 відновлюється.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News