Безкалорійних продуктів не існує в природі. Але, на щастя, є ті, які можна їсти практично без обмежень, тому що в них багато води і клітковини, а калорій – зовсім мало.

1. Селера

Селера майже на 95% складається з води, але це не означає, що вона не принесе ніякої користі для здоров’я. Селера містить кальцій, фолієву кислоту, клітковину вітамін К. Однак найкраще вживати селера, коли він свіжий. Овоч втрачає багато антиоксидантів протягом 5-7 днів після покупки.

Калорійність: 16 ккал на 100 г

2. Кале

Це один з небагатьох рослинних продуктів, який містить жирні кислоти Омега-3 – поживна речовина, яку ми найчастіше отримуємо з риби. Крім того, в калі високий вміст вітамінів і клітковини.

Калорійність: 49 ккал на 100 г

Читайте також:  Корисні звички, які допоможуть добре висипатись

3. Чорниця

Чорниця знаменита своєю антиоксидантною складовою. Ягода містить більше антиоксидантів, ніж будь-яка інша, і крім того стакан чорниці містить всього близько 85 калорій.

Калорійність: 44 ккал на 100 г

4. Огірок

Ці овочі майже цілком складаються з води, а основною поживною цінністю володіють зерна і шкірка, так що чистити огірки не варто. Серед плюсів-клітковина і корисний для очей бета-каротин.

Калорійність: 16 ккал на 100 г

5. Помідори

Найвідоміший факт про помідори: вони містить лікопін-антиоксидант, який допомагає боротися з хронічними захворюваннями, а також фолієву кислоту, хром, калій і клітковину. І незважаючи на всі поживні речовини, якими він може похвалитися, в одному помідорі середнього розміру міститься близько 25 калорій.

Калорійність: 18 ккал на 100 г

Читайте також:  Інсульт: найнебезпечніший продукт, який значно підвищує ризик

6. Грейпфрут

Дослідження показали, грейпфрут стимулює обмін речовин, а за рахунок цього може прискорити втрату ваги. Це пояснюється тим, що грейпфрути містять велику кількість клітковини, яка стримує відчуття голоду, стабілізуючи рівень цукру в крові, і допомагає довше відчувати насичення. Вітамін С, що міститься в грейпфруті, може знизити ризик виникнення ряду проблем зі здоров’ям (серед них рак і захворювання серця). Грейпфрут так само творить чудеса, знижуючи рівень холестерину, і покращує травлення, а фолієва кислота, яка міститься у фрукті, робить його ідеальною закускою для вагітних жінок.

Калорійність: 42 ккал на 100 г

7. Броколі

Броколі корисніше всього в сирому вигляді або на пару. Цей супер-овоч містить антиканцерогени-речовини, що руйнують хімічні елементи, які викликають рак. Крім вітамінів А, С, Е І К 100 г приготовленої на пару броколі містить приблизно 20% від денної норми клітковини.

Читайте також:  Дієтолог пояснила, як дієти знижують стійкість до захворювань

Калорійність: 34ккал на 100 г

8. Цвітна капуста

Містить антиоксиданти, фолати, клітковину, вітаміни С І К.

Калорійність: 25 ккал на 100 г

9. Ожина

Як і багато інших ягоди і фрукти, багата вітаміном С, а також біофлавоноїдами. Вживання ожини допомагає налагодити процес травлення, зберегти молодість шкіри.

Калорійність: 44 ккал на 100 г

10. Листовий салат

Більшість видів салату, будь то ромен або айсберг, містять всього від 10 до 20 калорій на порцію. І хоча салат не додасть білка в ваш раціон, він забезпечить організм вітамінами і поживними речовинами (серед них фолієва кислота, залізо, вітаміни А і С).

Калорійність: 15 ккал на 100 г