ГоловнаНовини Здоров'яЯк гормони впливають на ваше самопочуття кожен місяць

Як гормони впливають на ваше самопочуття кожен місяць

Ми звикли вважати, що гормональний фон змінюється тільки перед початком місячних, викликаючи неприємні відчуття, такі як здуття живота, хворобливі відчуття в грудях, скачки настрою.

Але дослідження свідчать, що гормональні коливання відбуваються протягом усього місяця.

Гормони

День 1-12

У вас підскакує рівень холестерину в крові

За даними останнього дослідження, рівень холестерину підскакує на 20% під час фолікулярної фази циклу. Саме в цій фазі розвивається фолікул, з якого вийде яйцеклітина, яка потім може перетворитися на плід, що розвивається, і, нарешті, дитину. Ця фраза починається в самий перший день менструації і закінчується в момент овуляції. Займає приблизно половину всього циклу. Спеціальні клітини в цій фазі виробляють статеві гормони естрогени.

Читайте також:  Вчені-дієтологи назвали 5 видів їжі, яка зміцнює імунітет

Ви більш схильні до травм

Гормони можуть знизити м’язовий контроль в цей період, роблячи травми колін більш імовірними. Для запобігання травм робіть вправи на зміцнення колінних м’язів.

День 13-15

Вам важче зосередитися

Підвищений рівень естрогену під час овуляції може впливати на концентрацію уваги. Відводите більше часу на пошуки ключів.

У вас зростає сексуальне бажання

Жінки відчувають бажання, коли вони найбільш фертильні.

День 16-28

Можуть боліти ясна

Різке підвищення рівня прогестерону перед менструацією може посилити запалення і болючість ясен. Відвідуйте зубного лікаря на початку циклу або вживайте знеболююче перед візитом.

Тяга до певних продуктів на зльоті

Читайте також:  7 продуктів, які не варто їсти після 30 років

Різке падіння рівня естрогену впливає на хімічні речовини в мозку, відповідальні за гарний настрій, що змушує вас пристрасно бажати цукру і крохмалю. Не відмовляйте собі в шматочку шоколаду — чорного — ви заслужили.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News