Виявилося, що в звичному для всіх занятті є свої правила. Експерт розповів, як потрібно мити посуд, щоб не захворіти.

Дослідження показали, що багато людей навіть не замислюються про те, як вони миють посуд. З року в рік вони роблять помилки, а потім скаржаться на погане самопочуття. Як правильно мити посуд, розповів мікробіолог Віктор Кропотов.

Кількість миючого засобу

Часто люди використовують занадто багато гелю або рідини, коли миють посуд. Вважаючи, що чим більше тим краще, а раз засіб дозволено експертами, то шкоди ніякої не буде. Типова помилка!

Миючий засіб — це хімія. І організму від неї користі ніякої немає. Тому рясне поливання гелем брудні тарілки і погане ополіскування після миття — це погано! Потрібно за дозуванням обов’язково стежити. Антибактеріальними засобами так взагалі краще не користуватися. Численні дослідження показали, що побутова хімія викликає серйозні проблеми зі здоров’ям, суперінфекції і може призвести до безпліддя у чоловіків.

Губка

Експерт радить міняти губку, якою ви миєте посуд, регулярно. Інакше предмет, який повинен позбавити вас від шкідливих залишків їжі, сам стає розсадником бактерій.

Ви здивуєтеся, що в деяких випадках від губки можна підхопити небезпечну сальмонелу і кишкову паличку.

Пояснюється це просто. Губка завжди волога і найчастіше погано промита. Бактеріям — це просто райське місце. Колонії мікробів ростуть і ширяться. А чим їх більше, тим серйозніше удар вони завдадуть людині. Тому міняти її необхідно раз на тиждень.

Експерти радять замінити губку на ганчірочку з натуральних матеріалів. Її потрібно прати з милом після кожного використання, а потім просушувати. Особливо до цих рекомендацій варто прислухатися людям, в чиїх сім’ях є маленькі діти, люди похилого віку і люди з ослабленим імунітетом.

Раковина

Слід стежити і за чистотою раковини. Про це часто всі забувають. На поверхні раковини можуть жити сотні тисяч мікробів. У деяких господинь їх кількість більше, ніж в унітазі.

Тому раковину потрібно щовечора очищати дезинфікуючим розчином (оцет і сода, оцет і сіль). Всі мікроби це не вб’є, але їх кількість точно стане безпечним.

Посуд

Найкраще протирати посуд після миття. Це дозволить стерти залишки побутової хімії з поверхні тарілок і створить сухе середовище, в якій бактеріям буде неможливо плодитися. Рушник для витирання також варто міняти регулярно. Прати краще на 90 градусах.

Посудомийна машина

Експерти не радять мити там дерев’яний посуд. З-за цього деревина набухає і дає мікротріщини. У них також легко завести колонію мікробів.

Важливо також перед завантаженням в посудомийку обполіскувати тарілки і каструлі, змиваючи великі частинки їжі.

Готування

Стежити слід і за чистотою приготування страв і напоїв. Ретельно мийте гарячою водою всі предмети, які контактували з сирим м’ясом. При приготуванні їжі завжди використовуйте новий кухонний рушник. Заведіть багато обробних дощок. Нехай одна буде під м’ясо, друга під рибу, третя під хліб, четверта під овочі і так далі.

Вчені порахували, що обробна дошка середньостатистичного українця містить на 200 відсотків (!) більше бактерій, ніж сидіння унітазу.

Очистити пластикові дошки допоможуть суміш соди і солі, а дерев’яні — сік лимона і сіль.

Джерело: LHealth.info