ГоловнаНовини Здоров'яРаціон харчування рекомендовано звільнити від цих 4 продуктів

Раціон харчування рекомендовано звільнити від цих 4 продуктів

Виключенню підлягають ті продукти харчування, які не просто даремні, а небезпечні для здоров’я людини, заявили дієтологи.

В магазині

Краще відмовитися від вживання небезпечних продуктів раз і назавжди, повідомила електронна газета ZIV.ru, посилаючись на наукові дані. Зокрема, експерти закликали не дозволяти собі вживати в їжу маргарин, а також продукти, в яких він міститься (в основному це готові кондитерські вироби, випічка).

«Маргарин небезпечний тим, що містить в собі величезну кількість транс-жирів, утворених в процесі хімічної модифікації рослинних жирів, з яких він виробляється. При частому або щоденному їх вживанню у людини серйозно зростає ризик розвитку захворювань серцево-судинної системи, печінки, онкологічних захворювань», – застерегли експерти.

Читайте ще:  Чим корисні горіхи?

Іншою небезпечною їжею фахівці назвали фастфуд – страви швидкого приготування. Така їжа також стає джерелом небезпечних транс-жирів, крім яких у ній також присутні насичені жири, консерванти, штучні барвники та ароматизатори.

Вердикт фахівців такий: «Постійне вживання швидкої їжі згубно позначається на стані шлунка і кишечника, збільшує ризик розвитку алергічних реакцій».

Також вчені радять «очистити» свій раціон живлення від різних ковбасних виробів. Вони стверджують, що багато продуктів цього ряду містять в собі «букети харчової хімії», здатні викликати хвороби ШКТ, безплідність і навіть недоліки в дитячому розвитку.

«Особливо небезпечна копчена ковбаса, вона містить більше жиру і канцерогенних продуктів копчення, ніж та ж варена ковбаса», – висловилися експерти.

Четверте місце в рейтингу найбільш шкідливих в раціоні харчування зайняли газовані напої. За словами фахівців, такі напої містять навіть не велику, а просто величезну кількість цукру, і тому б’ють по підшлунковій залозі, погрожуючи організму можливим панкреатитом і діабетом другого типу. Крім того, в газованій воді є шкідливі Е-добавки.

Читайте ще:  Темпи вимирання жителів Землі виросли в тисячу разів

Джерело: МедікФорум