До найбільш шкідливих для мозку продуктів лікарка з США Ліза Москоні зарахувала джерела насичених жирів тваринного походження.

“З усіх органів мозок найлегше пошкодити неправильним харчуванням”, – розповіла журналістам доцент кафедри неврології та радіології Корнеллського університету Ліза Москоні.

За словами лікарки, продукти, що відрізняються високими дозуваннями насиченого тваринного жиру, сприяють розвитку негативних судинних процесів – зростання холестеринових відкладень, втрати еластичності. Це, в свою чергу, провокує проблеми з кровообігом мозку і порушення когнітивного властивості.

Найбільш показовими симптомами того, що мозок людини страждає від зловживання шкідливими продуктами, є “млявість, затуманеність мозку і сонливість”, попередила Москоні.

Лікарка підкреслила, що споживання названих продуктів на регулярній основі може негативно вплинути на функціональні і структурні елементів мозку, посприяти його прискореному старінню і появі деменції.

Для профілактики мозкової дегенерації лікарка порадила включати в раціон багаті антиоксидантами продукти. Оздоровчим ефектом відносно центральної нервової системи володіють вітаміни С і Е, бета-каротин, жирні кислоти омега-3, а також комплекс вітамінів В, якому притаманні протизапальні властивості.