Весна – складний для організму час. Після довгої зими тіло нарешті починає готуватися до літа: перебудовується, адаптується, змінюється. І наше завдання – допомогти організму в цій роботі та зустріти теплий сезон в ідеальній формі та гарному настрої.

Що змінюється з приходом весни

Дефіцит вітамінів – стан, який на порозі весни характерний для багатьох. По-перше, в холодну пору року ми мало буємо на відкритому повітрі і страждаємо від нестачі сонячного світла. Як наслідок, виникає дефіцит вітаміну D, який відповідає за роботу імунітету, мозку, метаболізм.

Другий важливий фактор — багато людей скептично ставляться до овочів та фруктів у зимовий час, через що їхній раціон стає бідним за вмістом вітамінів, мінералів та антиоксидантів. До весни організм виснажує всі запаси, у результаті також страждає імунітет.

Але є ранньою весною і щось гарне. Деякі щасливчики, наприклад, відзначають приплив сил, бадьорості та покращення настрою. Почасти це пов’язано із передчуттям тепла, адже сонце показується значно частіше. Але є наукове пояснення — мелатонінова теорія. У темну пору доби у людини виробляється мелатонін, гормон сну. Збільшення світлового дня веде до того, що вироблення гормону знижується, – це сприяє підвищеному стану як фізично, так і морально.

Читайте також:  Як читати етикетки на продуктах харчування?

Як допомогти організму адаптуватися навесні

Перше і головне правило за будь-якої погоди за вікном – прислухатися до себе. Якщо ви відчуваєте втому, дайте собі відпочити. Якщо енергії так багато, що не вдається всидіти на місці, рухайтеся. Наприклад, сходіть на прогулянку чи тренування. Але якщо ви протягом якогось часу навесні спостерігаєте у себе незвичні стани чи відчуття, швидше за все, ваш організм перебудовується. Не намагайтеся йому завадити, навпаки – допоможіть.

Хоч би як це звучало, але найкращий спосіб повернутися у звичний стан — продовжувати дотримуватися звичайного способу життя. Вставати вранці в той же час, приймати їжу за розкладом, не забувати про спорт і час для себе. А також проводити дозвілля із близькими людьми. Але невеликі весняні коригування зробити все ж таки варто, і стосуються вони в першу чергу харчування.

Читайте також:  Як читати етикетки на продуктах харчування?

— Харчування — один із найефективніших та найбезпечніших важелів впливу на весь організм. Якщо приділяти раціону належну увагу та вибирати натуральні продукти, ви помітите, як покращується якість життя.

Перше, що варто зробити навесні, – скоротити кількість вуглеводів. І ні, не щоб схуднути до літньої відпустки. Справа в тому, що взимку ми споживаємо більше вуглеводів, ніж потрібно організму будь-якої іншої пори року. Все просто: вуглеводи дають енергію, а взимку її витрачається більше через необхідність підтримувати комфортну температуру тіла. Тому перше, що слід зробити навесні, — проаналізувати кількість вуглеводів, що споживаються, і залишити таке добове дозування, яке потрібне вам на звичайне життя. В іншому випадку ці ж булочки та макарони, не перероблені в енергію, ризикують призвести до появи зайвої ваги.

Читайте також:  Як читати етикетки на продуктах харчування?

Другий принцип – збільшити споживання фруктів та овочів, природних джерел вітамінів. Навесні різноманітність на прилавках стає більшою і більшою. Вітамін С, помічник імунітету та антиоксидант, ви знайдете в цитрусових, зелені, ківі, червоному перці. Стимулятор метаболізму та кровоносної системи вітамін В6 міститься в бананах та броколі. Вітамін А, що грає важливу роль у підтримці краси шкіри, поліпшенні зору, стану зубів і кісток, можна знайти в манго, моркви, гарбузі. А вітамін В1, який відповідає за нервову систему, можна отримувати зі шпинату та томатів – що нам усім зараз потрібно.

Дбати про себе всіма можливими способами важливо та потрібно. Перегляд раціону – простий спосіб профілактики та позитивних змін у самопочутті. Але також рекомендується щороку проходити чекап організму і за необхідності звертатися до фахівців, щоб вчасно нівелювати дефіцитні стани.