Вчені з Великобританії прийшли до висновку, що доступний завдяки багатьом простим продуктам вітамін знижує ризик смерті після 50 років, сприяючи захисту клітин і тканин організму від руйнування вільними радикалів, і збереженню м’язової маси. Йдеться про вітамін С.

Як передає портал Eurekalert!, дослідники Університету Східної Англії визначили: доступний людям Вітамін C сприяє збереженню м’язової маси після 50 років і знижує ризик передчасної смерті. До такого висновку вони прийшли, проаналізувавши дані понад 13 тисяч осіб віком від 42 до 82 років.

Наукові фахівці констатували, що вживання продуктів, багатих вітаміном C, допомагало людям після 50 років повільніше втрачати м’язову масу. Її втрата в цьому віці починає прискорюватися, що є одним з маркерів старіння організму.

Читайте також:  Що з'їсти перед іспитом? 5 кращих варіантів

Дослідження показало: споживання недостатньої кількості цього вітаміну було пов’язано з більш інтенсивним ослабленням м’язової маси тіла. Подібний процес, відзначають вчені, асоціюється з багатьма порушеннями здоров’я – зокрема, з розвитком вікової слабкості і швидкими темпами старіння, загальним зниженням якості життя, що підвищує ймовірність досить ранньої смерті.

“Нормальний рівень вітаміну С в організмі допомагає захистити клітини і тканини від потенційно шкідливих вільних радикалів, які провокують руйнування м’язів, тим самим прискорюючи старіння”, – заявив професор Айлса Уелч з Медичної школи Норвіч при Університеті Східної Англії.

Отримувати достатньо вітаміну С не складно – він доступний в складі багатьох продуктів, включаючи прості і недорогі. Однак, підкреслюють фахівці, вживання вітамінів – це проблема, що вимагає обов’язкового попереднього обговорення з лікарем, оскільки надлишок будь-яких речовин, включаючи корисні, може бути небезпечний.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News