Виноград – дуже смачна і корисна ягода, яка в той же час має ряд протипоказань. Бажаючі схуднути намагаються виключати виноград зі свого раціону харчування, побоюючись зайвих кілограмів. Чи справді можна поправитися при вживанні винограду?

Виноград – надзвичайно корисна ягода, що містить в своєму складі велику кількість корисних речовин. До складу винограду входить велика кількість органічних кислот, клітковини, а також вітамінів і мінералів. Зокрема, виноград багатий вітаміном А, С, вітамінами групи В, фолієвою кислотою, а також такими мінералами як кальцій, калій, магній, фосфор, залізо і селен.

Виноград є хорошим джерелом антиоксидантів, що уповільнюють процеси старіння.

Виноград

Чи поправляються від винограду?

Твердження про те, що від винограду різко товстіють, є не більш, ніж міфом. Калорійність винограду близько 60 кілокалорій. Це в 10 разів менше, ніж енергетична цінність шоколаду, від якого дійсно поправляються.

І все ж, від винограду можна поправитися, але справа тут не в самих ягодах. Виноград сприяє підвищенню апетиту, тому будьте готові до того, після вживання цієї ягоди вам захочеться щільно пообідати.

У цьому зв’язку виноград – не найкращий перекус під час дієт, оскільки після його вживання існує висока ймовірність того, що ви зірветеся через почуття сильного голоду. Однак якщо ви можете контролювати почуття голоду, то ви спокійно можете включати виноград в дієти. Існують навіть спеціальні виноградні дієти, щоправда, вони не дуже популярні у нас.

Від винограду поправляються

Скільки з’їсти винограду в день?

Як відомо, все добре, що в міру. Незважаючи на настільки очевидні корисні властивості винограду, варто знати міру. У день рекомендується з’їдати не більше 250 г цієї ягоди. Навіть здоровим людям без протипоказань і алергій 500-700 г винограду в день – це досить багато. Тому розвантажувальні дні на винограді – це погана ідея.

Діабетикам на замітку

Виноград категорично не рекомендується вживати в їжу діабетикам. А все тому, що у винограді міститься велика кількість цукрів, які швидко потрапляють у кров, збільшуючи рівень глюкози. Часте вживання винограду при діабеті може стати однією з причин розвитку різних ускладнень цукрового діабету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВИНОГРАД – ЯГОДА ЗДОРОВ’Я

ЧОМУ СУХОФРУКТИ ШКІДЛИВІ?

ТАКИЙ КОРИСНИЙ КАВУН