Картопля фрі – один із найпопулярніших продуктів фаст-фуду. Він є майже у кожному ресторані швидкого харчування. Приготувати його справді просто, проте водночас це одна з найнебезпечніших фаст-фуд страв.

Доктор Деніел Бойєр з Інституту Фарра розповів, що часте вживання картоплі фрі збільшує ризик розвитку хвороб серця та судин, сприяє ожирінню та в цілому негативно впливає на організм.

При цьому самостійне приготування такої картоплі в домашніх умовах не таке небезпечне, оскільки ви контролюєте всі інгредієнти та спосіб готування продукту. А от у ресторанах швидкого харчування контроль за якістю продуктів не завжди такий суворий. Головна проблема – олія у фритюрі, яку можуть міняти рідко. В результаті при тривалому використанні воно наповнюється канцерогенами – речовинами, що провокують онкозахворювання.

Читайте також:  Онколог назвав 4 тривожні ознаки раку шлунка на початковій стадії

Інша небезпека – сіль. Вдома ви вибираєте підходяще для себе дозування, а в кафе сіль додають за стандартом і, як правило, роблять продукт дуже солоним. Бойєр додав, що у фаст-фуд ресторани популярну картоплю фрі у вигляді скибочок привозять у замороженому вигляді. Щоб добре просмажився, зберігши свої смакові якості, його додатково обробляють спеціальною цукровою сумішшю під назвою декстроза. Через це він стає ще більш шкідливим та калорійним.

Дивно, що картопля фрі також може стати причиною підвищеної тривожності і навіть депресії. Доктор Бойєр пояснив, що це пов’язано із приготуванням у фритюрі. Так як олії досягають високих температур, усередині них відбувається процес окиснення. Такий продукт потрапляє в організм, всмоктується та у великих кількостях може впливати на нервову систему та викликати внутрішні запалення. Тому натуральна їжа, приготована на мінімальній кількості олії, викликає куди більш позитивні емоції, ніж швидке перекушування пересмаженою картоплею.

Читайте також:  Лікар розповіла, як захистити організм від спеки влітку