Надто активне застосування лимона та інших цитрусів як «ліки» при ГРВІ може всупереч очікуванню спровокувати запалення і тонзиліт, попереджає лікар.

В інтерв’ю лікаря отоларинголога Володимира Зайцева прозвучала порада не вживати лимони, а також інші цитрусові плоди безконтрольно. Добре відомо, що вони є джерелом вітаміну С, який вважається одним з кращих компонентів для підтримки роботи імунної системи. Але той же лимон, що вживається без урахування дозування, може замість допомоги нашкодити при лікуванні ГРВІ.

Зайцев пояснив, що самодіяльна терапія із застосуванням лимона може привести до подразнення піднебінних мигдалин і подальшим проблемам з горлом, а також до загального погіршення самопочуття.

Читайте також:  Лікар попередив про розвиток раку стравоходу при вживанні гарячого чаю

“Лимон запалює задні стінки глотки, провокуючи гранульозний фарингіт, хронічний тонзиліт. Це вводить організм в стан млявості, втоми, інтоксикації, коли людина погано себе почуває».

Крім того, нагадав Зайцев, цитруси здатні шкодити людям з чутливим шлунком – вони підвищують кислотність, а разом з цим і ризик асоційованих станів, наприклад, печії, виразки.