Якщо вчитатися в етикетки шампунів, то виявиться, що голову ми миємо тим же, чим знежирюють і змивають мазут з моторів.

Лаурет сульфат натрію – найнеприємніша хімічна речовина в шампуні. На етикетці може позначатися.

Його ж додають в засоби для миття посуду, підлог, автомобілів, в пральні порошки, зубні пасти. Саме він дає ту саму повітряну піну і видаляє жир.

Більш небезпечний побратим лаурета – лаурил сульфат натрію. Сульфати винайшли у Другу світову війну для чищення танків та іншої техніки.

А потім винахідники, зрадівши тому, як добре вони піняться і розчиняють жир, вже в мирний час почали широко використовувати їх в шампунях, тому що цей продукт нафтохімії набагато дешевший і доступніший мильної основи з натуральних речовин.

Читайте також:  Лікар назвав продукти для покращення роботи мозку

Хоча чутки про здатність сульфатів провокувати ракові захворювання перебільшені (якщо, звичайно, їх не пити), нешкідливими їх назвати все-таки не можна.

Якщо щодня користуватися шампунем з лаурет або лаурил сульфатом натрію, шкіра пересушиться, запалиться, волосся може ослабнути настільки, що почне випадати, особливо якщо ви недостатньо ретельно змиваєте його водою.

Всі відомі рекламовані бренди і навіть багато дитячих шампунів містять сульфати, причому вказують даний компонент на другому місці після води. А чим ближче до початку списку інгредієнтів названа речовина, тим більше її в продукті.

При дослідженнях контакту SLS з шкірою, його сліди виявлені в серці, печінці, легенях та мозку, особливо у дітей, змінює білковий склад клітин, порушує структуру волосяної цибулини, сприяє випаданню волосся, накопичуючись в тканинах ока, призводить до порушення зору (особливо у дітей), може містити 1,4-dioxane (потужна канцерогенна речовина, безпосередньо пов’язана з діоксином – самим отруйним відомим хімікатом), містить ксеноестроген disruptors і естроген, а так само сушить шкіру, робить її грубою і сприяє поява тріщин.

Читайте також:  Чому корисно випивати 4 чашки кави на день

Недорогого шампуню без лаурет сульфату натрію на магазинних полицях майже немає.

Насправді органічних шампунів більше, але ми свідомо не включили у вибірку дорогі засоби типу японських вартістю під 200 грн.

Найпоширеніші рослинні замінники хімічних сульфатів у них – лаурет сульфосукцинат (lauret sulfosuccinate), лаурил глюкозид (lauril glucoside), кокоглюкозид (cocoglucoside), одержувані з кокосового масла і глюкози.

Зазвичай недоліком шампунів з перерахованими основами називають те, що вони гірше піняться, більше витрачаються, а волосся від них сплутується і погано розчісується.

Головне – правильно користуватися шампунем. Як? Намилюйте голову двічі. Перший раз – щоб змити бруд і жир, другий – дати корисним речовинам подіяти на шкіру і волосся.

Читайте також:  Лікарі назвали звички, які непомітно руйнують здоров'я

Після цього наноситься ополіскувач, щоб волосся не стояо сторчма і не сплутувалося.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПРАВДА ПРО ШАМПУНІ

ЧОМУ ПОТРІБНО МІНЯТИ ШАМПУНЬ ДЛЯ ВОЛОССЯ

ПРАВДА ПРО ЗУБНУ ПАСТУ