Ці продукти займають полки у всіх магазинах, і тому можна подумати, що їх користь для шкіри доведена науково. Насправді ж, вчені виявили, що тривале використання подібних гігієнічних засобів скоріше принесе шкоду здоров’ю.

Антибактеріальне мило і гель для тіла
 
Всі подібні засоби по догляду за шкірою містять триклозан – речовину, яка здатна розвинути в організму резистентність до антибіотиків і викликати гормональний збій. Триклозан проникає у воду і вбиває всі корисні бактерії на нашій шкірі після душу. Тим часом, людині обов’язково потрібно залишатися “трошки брудним”, щоб його імунна система завжди була чимось зайнята. Американська влада вже попередила виробників антибактеріального мила і гелів для душу, що вони повинні обгрунтовано довести той факт, що їх продукція більш ефективно запобігає хворобам і знижує рівень поширення інфекцій, ніж звичайні мило і вода. В іншому випадку їм доведеться змінити формулу продуктів.

Скраби для обличчя і тіла з мікрогранулами

Крихітні гранули із пластику допомагають відлущувати шкіру і знімати помертвілий шар. Проблема в тому, що вони ж проникають через систему фільтрації води, а звідти в різні водойми і океани, згубно впливаючи на риб та інші форми життя. Дерматологи радять замінити всі подібні скраби простою, але досить ефективною грубою мочалкою – одним з кращих засобів по догляду за шкірою.

Все, що містить парабени

Це складні ефіри пара-гідроксибензойної кислоти, які широко використовувані в якості консервантів в косметичній промисловості. Їх можна зустріти в самих різних продуктах – від мила до лосьйонів, вони перешкоджають росту і поширенню бактерій, а також збільшують термін служби продукту. Але парабени абсорбуються нашими тілами і збільшують ризик гормональних порушень, а також певних видів раку, як встановили дослідники.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЕКСПЕРТИ ВІДКРИЛИ СЕКРЕТИ СЕЗОННОГО ДОГЛЯДУ ЗА ОБЛИЧЧЯМ

ВІКОВІ ПРОБЛЕМИ ШКІРИ