З питтям чаю пов’язані багато оздоровчих ефектів, але здоров’я має значення те, скільки він використовується людьми.

Про те, що чай може шкодити здоров’ю, коли його п’ють забагато, проінформувало турецьке видання En Son Haber. Медичні експерти, які виступили на його сторінках, відзначили, що даний напій може викликати звикання.

«У чаї міститься теїн – ця речовина викликає звикання, а у великих дозах призводить до так званого «чайного сп’яніння», – попередили фахівці.

Вони уточнили, що найвищу концентрацію теїну містять зелений та білий чай, деякі сорти чорного чаю та чай матчу.

Додатково медпрацівники розповіли, що велика кількість випитого чаю може стати причиною проблем із травленням, нудоти чи болів у животі.

У свою чергу, через інший компонент чаю – кофеїн – може частішати серцебиття, підвищується кров’яний тиск. Залежно від виду чаю одна чашка містить від 15 до 70 мг кофеїну.

Тим, хто любить пити чай, фахівці радять не вживати напій відразу після їди – слід почекати 20 або 30 хвилин. Випитий після їжі чай заважатиме засвоєнню важливих поживних речовин.

«Дубільні речовини чаю погіршують всмоктування заліза. Щоб зменшити їх кількість у напої, скоротить час заварювання до 4-5 хвилин», – поділилися рекомендацією експерти.