Як можна прожити довше з добрим здоров’ям?

Лікар-терапевт Ірина Андрєєва рекомендує п’ять ключових дій, які допоможуть збільшити тривалість життя, починаючи з вживання рослинної їжі.

«Такі продукти, як горіхи, фрукти, овочі, цільнозернові та інші рослинні продукти, містять поживні речовини та антиоксиданти, необхідні для організму. Дослідження показали, що деякі з цих продуктів можуть знизити ризик розвитку раку, серцевих захворювань та інших захворювань, що покращить якість вашого життя», – каже Андрєєва.

Андрєєва також радить «стежити за калоріями», оскільки ожиріння може бути фактором ризику багатьох захворювань, включаючи діабет 2 типу та хвороби серця. Чоловікам споживати 2500 калорій на день для підтримки своєї ваги, тоді як жінкам слід споживати 2000 калорій щодня.

Втрата ваги може бути досягнута шляхом спалювання більшої кількості калорій, ніж ви споживаєте щодня.

Візьмемо, наприклад, алкоголь, який може бути сповнений калорій, що не мають жодної поживної цінності.

«Обмеження кількості споживаного алкоголю може мати численні переваги для вашого здоров’я та знизити ймовірність розвитку низки проблем зі здоров’ям. Дослідження показали, що скорочення споживання алкоголю може зменшити ризик передчасної смерті приблизно на 18 відсотків».

І при цьому Андрєєва пропонує вам «зберігати активність», щоб запобігти хворобі.

Дослідження показали, що 15 хвилин вправ щодня можуть додати до життя ще три роки. А також ризик передчасної смерті знижується приблизно на чотири відсотки за кожні 15 хвилин перенесених вправ.

Ще одна порада від Андрєєвої – «створіть міцний режим сну», щоб збільшити тривалість життя.

П’ять порад для довголіття:

  • Їжте здорову рослинну їжу
  • Контролюйте свої калорії
  • Будьте активними
  • Зменшіть споживання алкоголю
  • Створіть сильну рутину сну