Згідно з новим дослідженням, профілактика психічних розладів у молодих людей може зменшити або затримати тягар деменції в літньому віці. Таку думку висловили дослідники з Мічиганського університету, Університету Дьюка і Оклендського університету.

Їх дослідження 1,7 мільйона новозеландців тривало 30 років. Вік на початку дослідження варіювався від 21 до 60 років.

“Багато досліджень в геріатрії зосереджені на фізичних захворюваннях і ігнорують психічне здоров’я”, – розповідає Леа Річмонд-Ракерд, доцент кафедри психології Мічиганського університету і провідний автор дослідження.

Серед результатів вчені виділили:

  • Психічні розлади були більш тісно пов’язані з деменцією, ніж хронічні соматичні захворювання.
  • Зв’язок між психічними розладами та деменцією не пояснювався попередніми хронічними соматичними захворюваннями або соціально-економічними проблемами.
  • Зв’язок між проблемами психічного здоров’я та деменцією спостерігався як у чоловіків, так і у жінок, а також при різних типах психічних захворювань.
Читайте також:  Симптоми менінгіту: 3 «найпоширеніші» ознаки, не включаючи висипу

Річмонд-Ракерд зазначає, що психічні розлади можна розцінювати як рання ознака подальшого недоумства. Дослідники відзначають, що людей з психічними розладами потрібно заохочувати вести здоровий спосіб життя, щоб знизити ризик розвитку деменції.