Люди в хорошій фізичній формі, ймовірно, мають менший ризик хвороби Альцгеймера, ніж ті, хто має гіршу фізичну підготовку. До такого висновку прийшли вчені з Американської академії неврології (American Academy of Neurology, США).

У дослідженні взяли участь понад 649 тис. ветеранів збройних сил. Їх середній вік на початок дослідження склав 61 рік, на цей момент у них не було хвороби Альцгеймера. За ветеранами спостерігали в середньому дев’ять років.

Дослідники визначали їх кардіореспіраторну витривалість – здатність організму витримувати тривале фізичне навантаження. Всі учасники тесту були розділені на п’ять груп – від найменш пристосованих до фізичного навантаження до найбільш пристосованих. Рівень фізичної підготовки визначався тим, наскільки добре вони впоралися з тестом на біговій доріжці.

У групі з найнижчим рівнем фізичної підготовки хвороба Альцгеймера розвивалася зі швидкістю 9,5 випадків на 1000 людино-років у порівнянні з 6,4 випадками на 1000 людино-років у найбільш фізично підготовленій групі (людино-роки враховують кількість людей, що беруть участь у дослідженні, і кількість часу, який було витрачено на дослідження). В інших групах частота випадків теж знижувалася в міру підвищення рівня фізичної підготовки, пише EurekAlert.

Коли вчені зробили поправку на інші фактори, які могли вплинути на ризик розвитку хвороби Альцгеймера, вони виявили, що у людей з найбільш фізично витривалої групи ймовірність розвитку цього захворювання була на 33% нижче, ніж у респондентів з найменш фізично витривалою.

Вчені відзначають, що дослідження було досить обмеженим і потрібна подальша робота. “Але сама ідея про те, що ви можете знизити ризик хвороби Альцгеймера, просто збільшивши свою активність, дуже багатообіцяюча”, – говорить один їх авторів дослідження, доктор медицини Едвард Замріні, співробітник вашингтонського медичного центру штату Вірджинія і член Американської академії неврології.