Процес засинання у спеку може стати болісним випробуванням, але впоратися з цим допомагає прийом душа, констатують фахівці.

Швидко заснути в умовах спекотної, вологої та задушливої ​​ночі буває дуже важко, і гарячий душ – це те, про що навряд чи хтось думатиме в подібній ситуації. Тим часом, прийом приємно гарячого душу перед укладенням у ліжко може істотно вплинути на процес засинання і допомогти в спеку швидше «провалитися» в сон, – про що заявили фахівці британського Фонду сну (Sleep Foundation).

За словами експертів, дедалі більше досліджень показують, що гарячий душ або ванна перед сном можуть покращувати якість сну. Зокрема, вченими було зафіксовано, що пасивне нагрівання тіла в контрольованих умовах може скоротити період початку сну – тимчасовий відрізок, який потрібно людині заснути після вимкнення світла.

«Занурення тіла у теплу воду сприяє природному процесу терморегуляції, внаслідок чого покращуються механізми сну. Цей метод засипання відомий під назвою «ефект теплої ванни», – повідомили сомнологи фонду.

Також для кращого засинання, вони рекомендують носити натуральну бавовняну білизну, не займатися спортом перед сном, уникати гарячої, гострої їжі та загалом прагнути до того, щоб вечірній прийом їжі був легким.