Дослідження, проведені в мишах та людях, показали, що більш активний спосіб життя позитивно впливає на склад кишкового мікробіома, навіть якщо ми не змінюємо спосіб харчування – повідомляють дослідники з Іллінойського університету. Їх заявки публікують EurekAlert.

Під час дослідження, проведеного на мишах, дослідники пересаджували зразки фекалій, взятих з групи фізично активних гризунів і низькочастотних гризунів у кишечник індивідів без кишкових бактерій.

У мишей, яким пересадженно зразки активних індивідуумів, спостерігалося збільшення вмісту бактерій, що утворюють маслянисту кислоту. Ця речовина сприяє виробництву енергії та здоров’я кишечника. Ці миші також були менш сприйнятливими до виразкового коліту, оскільки їхні мікроби стимулювали регенеративні процеси та зменшували запалення.

Зміни у мікробіомі кишечника також спостерігались у 18 хворих та 14 осіб з ожирінням, які змінили свій спосіб життя від сидіння до активного, а потім знову сиділи. Суб’єкти ніяк не змінювали свою попередню дієту. Під час шести тижнів тренінгу учасники виконували три аеробні вправи тричі на тиждень протягом 30-60 хвилин.

Також у цьому випадку було встановлено, що програма навчання викликала збільшення масляної кислоти в кишечнику. Коли учасники повернулися до сидячого способу життя, рівень масляної кислоти знизився. Генетичні дослідження мікробіома підтвердили, що це було зумовлено зменшенням кількості бактерій, що продукують маслянисту кислоту.

Найбільші зміни були виявлені у схильних осіб, чий кишечник мав низький вміст бактерій, що продукують маслянисту кислоту, на початку дослідження. У випадку з ожирінням людей кількість цих бактерій змінилося набагато меншою мірою. Під час подальшого дослідження автори мають намір вивчити причини цих різних реакцій мікробіома на фізичну активність.