Кетогенна дієта, що передбачає низьке споживання вуглеводів і оголошена недавно найкориснішою для здоров’я та схуднення, як виявилося, не так вже й хороша. Нове дослідження виявило зв’язок між харчуванням за принципами кетогенної дієти і розвитком діабету другого типу, повідомив The Journal of Physiology.

Зокрема, в абсолютній корисності кетогенної дієти засумнівалися фахівці з швейцарської Вищої технічної школи в Цюріху, а також з Дитячого університетського госпіталю.

«Хоча кетогенна дієта вважається корисною, у неї можуть бути негативні наслідки для здоров’я. Низька кількість вуглеводів в раціоні здатне приводити до діабету», – сказав у зв’язку з цим співавтор проекту Крістіан Вольфрум.

Вчені проводили експеримент на мишах, одна група яких споживала корм з високим вмістом жирів і вуглеводів, а інша з легкої руки фахівців харчувалася відповідно до кетогенної дієти. Спостерігаючи за тваринами, дослідники встановили, що в умовах харчування за правилами кетогенної дієти печінка починає по-іншому реагувати на інсулін, що виробляється підшлунковою залозою. При цьому, як виявилося, у клітин організму знижується чутливість до гормону – дане порушення є серйозним чинником розвитку діабету другого типу.

Втім, дослідження з даної проблеми ще будуть продовжені.

Джерело: МедікФорум