Лікарі ще раз повторюють: старість, забудькуватість і слабоумство. Здається, що нічого не можна зробити, щоб уникнути цього. Але нові дослідження говорять про те, що до ⅓ всіх випадків хвороби Альцгеймера (найбільш часта причина старечого недоумства) можна запобігти!

Справа в тому, що зміни в мозку при хворобі Альцгеймера з’являються за 10 років до появи симптомів. Тому у вас є час, щоб змінити свій спосіб життя, та змінити свою долю!

Особиста гігієна: бактерії і віруси можуть викликати хворобу Альцгеймера

Зовсім нове дослідження показало, що у людей з хворобою Альцгеймера в 7 разів більше бактерій в мозку, ніж в здоровому мозку.

Розуміння хвороби Альцгеймера змінюється. Головна причина всіх симптомів – амілоїдні бляшки в гіпокампі і скроневих частках. Раніше вважалося, що це просто сміття, яке не виводиться з мозку. Але тепер стало відомо, що бляшки – це захисна реакція на інфекцію. Мікроби потрапляють в мозок через носові пазухи. До того ж, одна з мутацій при хворобі Альцгеймера викликає порушення в бар’єр між кров’ю і мозком.

Які ж інфекції небезпечні?

Інфекція

Зараз відомо про 3-х мікробах, які пов’язані з хворобою Альцгеймера:

  • Бактерії ротової порожнини
  • Вірус герпесу
  • Кліщовий енцефаліт

Таким чином, бляшки спочатку з’являються в мозку як захист. Але при надмірній кількості мікробів, бляшки починають впливати на нервові клітини. А найдивніше, що бляшки утворюються не десятиліттями, а всього за пару годин!

Рішення

  1. Гігієна ротової порожнини
  2. Якщо у вас вірус герпесу, ви хворієте простудою частіше 2-х разів у рік, поговоріть з лікарем, можливо вам треба пити противірусні препарати.
  3. Необхідно правильно одягатися, щоб знизити ризик укусу кліща. І зробити вакцину.
Небезпека: солодкі напої

У цьому році було проведено 2 величезних дослідження.

Перше виявило зв’язок між солодкими напоями та зменшенням мозку. Причому враховувалися всі види солодких напоїв, включаючи фруктові соки.

Проаналізувавши 4276 людей з допомогою когнітивних тестів і МРТ, вчені виявили, що підвищене вживання цукрових напоїв пов’язано зі зменшенням загального об’єму мозку і обсягу гіпокампу; погіршенням пам’яті.

Друге дослідження виявило, що напої з цукрозамінником підвищують ризик деменції більше, ніж цукрові напої.

Як скоротити ризик хвороби Альцгеймера

Старість – РАДІСТЬ. В кожній букві зашифрований порада:

Розслабся – стрес прискорює смерть нервових клітин.
Активність – фізкультура здатна регенерувати нервові клітини. Причому достатньо всього однієї швидкої прогулянки в день.
Дієта – MIND дієта доведено знижує ризик хвороби Альцгеймера.
Навчання – нові знання, зміцнюють зв’язки між нейронами.
Сон – під час сну мозок очищається від бляшок.
Товариші – самотність викликає депресію і порушення нейрохімічного балансу в мозку.