Протягом останніх кількох десятиліть кількість людей, які страждають на ожиріння, неухильно зростала. Нині ж ожиріння вважається однією з головних причин смерті у світі. Розвиток ожиріння пов’язують здебільшого з неправильним харчуванням та способом життя. Але як хворий раціон позначається на судинах людини?

Команда вчених під керівництвом Білала Шейха з Інституту досліджень метаболізму, ожиріння та судин ім. Гельмгольця Мюнхенського університету ім. Гельмгольця та медичного факультету Лейпцизького університету з’ясувала, як ожиріння впливає на стан кровоносних судин на молекулярному рівні.

Результати цього дослідження, опубліковані у виданні Nature Metabolism, показали, що метаболічні захворювання (хвороби, пов’язані з обміном речовин) мають різний вплив на судини, пише Medical Xpress.

Так, кровоносні судини в жировій тканині та в печінці при метаболічних захворюваннях починають важко переробляти надлишкові ліпіди. У судинах нирок може розвинутися у разі метаболічна дисфункція, а судинах легень – виникнути сильне запалення.

Крім того, порушується транспортування речовин, пов’язане із судинами головного мозку.

Це дослідження показало, що через шкідливі харчові звички у людини можуть розвинутися згодом різні хвороби. Крім того, стало відомо, що покращити стан судин на молекулярному рівні здорова дієта може, але лише частково.

Наприклад, кровоносні судини в печінці відновилися майже повністю, а ось судини в нирках залишилися сильно пошкодженими, незважаючи на зниження ваги та правильне харчування.