Група експертів представила увазі список найпопулярніших і в той же час непотрібних способів захисту від мікробів. Фахівці рекомендують приділяти увагу іншим речам.

Багато людей намагаються уникнути мікробів в громадському туалеті, поміщаючи тонкі аркуші паперу на сидінні унітазу, але насправді будь-які патогени або рідини швидко долають бар’єр. Шкіра – це весь необхідний захист. Не варто довіряти і “правилом п’яти секунд”, що вказує на те, що їжу або предмет, що впав на підлогу, не торкнуться мікроби. Використання власного одягу, наприклад, рукава сорочки, для відкриття дверей не гарантує потрібний результат. Хвороботворні мікроорганізми перемістяться на речі, з якими в будь-якому випадку будуть контактувати руки.

Надмірно охайні індивіди використовують передпліччя або навіть лікті для дотику до поверхні, в той же час не виключена ймовірність подальшого контакту зі шкірою. Якщо хтось поруч чхнув або кашлянув, а швидко відійти від ураженої ділянки не вдалося, шанси затримати дихання досить довго, щоб уникнути появи мікробів, невеликі. Важливіше, що мікроорганізми поширюються в основному через руки.

Якщо витирати кілька поверхонь однією антибактеріальною серветкою, то сенс виконаної роботи втрачається. Одягання рукавичок для захоплення потенційно брудних дверних ручок не знижує ризик контакту з мікробами, які знаходяться на тканині будь-яку кількість часу. Зустріч з ними в будь-якому випадку відбудеться при знятті одягу або при подальшому надяганні.

Надмірне використання дезінфікуючих засобів призводить до видалення природних бактерій шкіри, що робить людину більш уразливою до патогенів. Хоча маски можуть допомогти блокувати мікроби, дорослим не обов’язково носити їх вдома, навіть коли їх дитина хвора. Плюс до всього, вони не є 100% захистом. Жінки впевнені, що безпечніше зовсім не сідати на унітаз. Проблема цієї звички полягає в тому, що незручне становище ускладнює спорожнення сечового міхура.