Лікар Наталія Ліберанська поділилася рекомендаціями, які допоможуть тим, хто хоче займатися бігом, але ніяк не може розпочати.

Багато хто хоче займатися бігом, розуміючи користь такого фізичного навантаження, але почати і втягнутися справді не просто. Сподіваємось, ці професійні поради зможуть вам допомогти.

«Для тих, хто ніколи не бігав, я раджу починати з ходьби. Щонайменше тиждень прагнете щодня проходити по 10000 кроків. Це просто цифра, але краще на щось орієнтуватися, то простіше починати», — каже експерт.

Далі можна чергувати біг із ходьбою. Біг має бути в комфортному темпі, одразу заганяти себе не треба. Встановіть таймер і біжіть три хвилини, потім переходьте на крок протягом наступних двох хвилин. Це є один підхід. Усього потрібно зробити 6 таких підходів, що займе у вас 30 хвилин.

Тренуйтеся регулярно та збільшуйте час. Найефективніше займатися приблизно тричі на тиждень, але звичайно кожен дивиться за своїм станом здоров’я. Рекорди не потрібні, якщо при цьому страждає на здоров’я.

Завжди добре розігрівайтеся перед тренуванням, а після тренування необхідно робити затримку (розтяжку). Не пропускайте розминку та затримку, це така сама важлива частина тренування, як і сам біг.

Тим, кому складно почати бігати самостійно, експерти рекомендують знайти групу однодумців та бігати разом. Так легше втягнутися. Це гарна мотивація. Головне почати.