Наприкінці весни і в літні місяці люди піддаються ризику ураження блискавкою. Про те, як знизити ймовірність нещасного випадку, розповіли в Держслужбі з надзвичайних ситуацій.

Експерти нагадали, що не можна ховатися від блискавки під самотніми деревами і високими металевими конструкціями – в окремо розташовані об’єкти нерідко потрапляють блискавки. Краще шукати порятунок у кущах. Також не можна перебувати під час грози у воді, ставити намет на березі водойми. Більш безпечні сухі рівнини і балки між пагорбами.

Під час грози не можна ховатися біля самотніх дерев, ховатися під скельним виступом, притулятися до скель і стінам. Не варто бігати і пересуватися щільною групою, знаходитися біля багаття, зберігати в наметі металеві предмети, а також користуватися в будинку електроприладами і мобільним телефоном.

Якщо під час грози ви опинилися на відкритому місці, то сядьте навпочіпки, ноги поставте разом, а голову схиліть до колін. Не тримайте при собі під час грози великі металеві предмети.

Експерти радить згасити вогнище або закрити заслін у печі – вогонь створює сильний тепловий потік, який притягує електричний заряд.

Людині, ураженому блискавкою, необхідні штучне дихання і масаж серця як мінімум протягом 1 хвилини. Доторкатися до потерпілого безпечно – у його тілі заряду не залишається.