Деякі види цибулі мають більше протиракових властивостей, ніж інші, і можуть допомогти запобігти поширенню раку товстої кишки та печінки, констатують вчені.

Вченими Корнельського університету було проаналізовано кілька сортів цибулі: фахівці з’ясували, які містять найвищі рівні протиракових сполук. Фахівці дійшли висновку, що найбільш сильний протираковий потенціал мають сорти цибулі з гострим смаком і запахом.

«Цибуля-шалот, західна жовта цибуля та інші гострі сорти ефективно допомагають боротися з раком товстої кишки», – заявили дослідники.

На їхню думку, сорти цибулі з сильним смаком мають потужні антиоксидантні властивості та антипроліферативну дію на ракові клітини.

Крім того, вони відрізняються особливо високим вмістом флавоноїдів та фенолів – фітохімічних речовин, які забезпечують організму сильніший захист від раку. Флавоноїди і феноли мають антибактеріальні, протизапальні, антиалергенні, противірусні властивості. Дані речовини допомагають імунним клітинам знищувати вільні радикали – молекули, що провокують розвиток окисного стресу, з яким асоціюється клітинне пошкодження та розвиток раку.

З 10 видів цибулі, перевірених на здатність боротися з раком і запобігати його, випробування показали, що цибуля видалія та західна біла цибуля мають кількісно найменший вміст фенолів та флавоноїдів.

Тим часом, цибуля-шалот містить у шість разів більше фенолів, ніж цибуля видалення, а західна жовта цибуля містить у 11 разів більше флавоноїдів, ніж їхні білі аналоги.

Пам’ятаючи про це, краще включити в раціон харчування більше цибулі, багатої на флавоноїди, щоб захистити себе від раку, вважають експерти. Причому краще використовувати більш гострі та гіркі сорти цибулі, вони приносять найбільшу користь здоров’ю, вирізняючись особливо високим вмістом протиракових флавоноїдних сполук.