Будь-хто, хто багато і довго сидить у повсякденному житті, може чекати болю в спині або навіть поганої постави у довгостроковій перспективі. Дослідження показує, який прийом можна використовувати для виправлення постави під час сидіння.

Щорічно в усьому світі помирає 5,3 мільйона людей через те, що вони надто багато сидять.

“Але навіть тим, хто не помирає від цього, доводиться зважати на наслідки для здоров’я: відсутність фізичних вправ і болю в спині – це лише два приклади негативних наслідків”, – каже лікар загальної практики Олександрова Олена.

Щоб усвідомити власну погану поставу, вчені запропонували простий експеримент. Тому вам слід посидіти перед екраном, сутулячись, приблизно 30 секунд, щоб згодом свідомо покращити свою поставу.

Більше стресу від неправильного сидіння

«Якщо ви знаходитесь у високому та вертикальному положенні, м’язи спини можуть легко витримати вагу голови та шиї. Він важить близько 5,4 кілограма за оптимального положення сидячи. А от якби голову нахилити вперед, наприклад, на 45 градусів, шия стала б свого роду довгим важелем – і навантаження збільшилося б у кілька разів».

Читайте також:  Названо незвичайний спосіб пожвавити інтимне життя в довгих відносинах

Вийти з поганої постави

Ви можете дуже швидко виправити свою погану поставу. Слід навмисно неодноразово переходити у зігнуте положення із навантаженням, щоб краще усвідомлювати правильну поставу.

“При необхідності зміна може бути навіть трохи перебільшена. Будь-хто, хто відчуває симптоми, може усвідомити сутулість і припинити її. Дослідники вигадали цей експеримент у ході дослідження серед студентів”.

87 Учасники повинні спочатку сісти прямо і повернути голови в обидві сторони, пізніше вони повинні нахилити голову вперед і зробити те саме. Результат: 92 відсотки студентів більше не могли так само повертати голову, як раніше.

В іншому експерименті 125 студентів попросили залишатися в нахиленому положенні протягом 30 секунд. Після цього 98 відсотків повідомили, що відчули біль у голові, шиї чи очах.

Читайте також:  Тривожні ознаки, які часто приймають за нешкідливі стани

“Дослідники підкреслюють, що подібні експерименти, що демонструють наслідки поганої постави, корисніші, ніж постійні нагадування про необхідність сидіти прямо”.

Це допомагає від болі у спині в офісі

Якщо у вас напружена спина в офісі, ці чотири вправи можуть швидко допомогти: вони розслаблюють м’язи та розслабляють тканини,

1. Нехай ваші плечі кружляють

Покладіть кінчики пальців на плечі та намалюйте ліктями великі кола у повітрі. На вдиху підніміть руки вперед і нагору, а на видиху відведіть їх далеко назад.

2. Розтяжка сидячи

Сидячи, схрестіть ліву ногу з правої і покладіть праву руку на зовнішній бік лівого коліна. Вільно повісьте ліву руку на спинку сидіння. Тепер потягніть ліве коліно вправо і поверніть верхню частину тіла та голову до лівої руки. Утримуйте кілька секунд, а потім поміняйте бік.

Читайте також:  Ось скільки калорій ви спалюєте під час ходьби

3. Розтягніть один раз

Встаньте прямо і по черзі тягніться до стелі обома руками, начебто збираєте яблука. Це розтягує вашу спину. Щоб збільшити його, можна стати на подушечки пальців ніг.

4. Відкрийте скриню

У цій вправі ви стоїте прямо і піднімаєте руки під кутом. Тепер водночас відведіть обидві руки назад. Утримуючи це положення кілька секунд, знову витягніть руки вперед і повторіть усе.