Якщо сонце рідко виходить через густі дощові хмари, організм може страждати від тривалого дефіциту вітаміну D. Щоб підтримувати рівень вітаміну D навіть без впливу сонця, вам слід вибирати чотири продукти.

Тривалий дефіцит вітаміну D може завдати шкоди вашому здоров’ю. Тому що «сонячний вітамін» необхідний для кісток та імунного захисту.

Для того, щоб організм самостійно виробляв вітамін D, йому необхідне сонячне світло. Але це рідкість, особливо у зимові місяці у Німеччині. Короткі дні та похмура погода зазвичай не дають нам необхідної кількості сонячного світла.

Це допомагає при дефіциті вітаміну D

Щоб уникнути дефіциту цього важливого вітаміну, ви можете зробити щось для балансу вітаміну D в літні місяці. Лікар рекомендує піддавати обличчя, руки і руки сонцю просто неба і без захисту від сонця два-три рази на тиждень у період з березня по жовтень. Тут половини часу достатньо, щоби виник сонячний опік, якщо його залишити без захисту.

Читайте також:  Лікар назвала 3 доступні продукти, які допомагають уникнути тромбів

“Насправді цього запасу вітаміну D має бути достатньо, щоб пережити темну пору року. Однак багатьом людям, як і раніше, не вистачає вітаміну D в організмі”, – каже лікар-нутриціолог Ігор Строков.

Хороша новина: від 10 до 20 відсотків наших потреб у вітаміні D можна покрити за допомогою нашого раціону. Деякі продукти містять особливо велику кількість вітаміну D.

1. Лосось

Лосось багатий на вітамін D. Дикий лосось особливо вражає високим вмістом вітаміну D. Стандартна 85-грамова порція лосося містить приблизно 375 міжнародних одиниць (МО) вітаміну D.

2. Гриби

У грибах також багато вітаміну Д. Але це залежить від виду гриба. Свіжі лісові гриби містять більше вітаміну D, ніж покупні. Такий результат дослідження вмісту вітаміну D у грибах.

Читайте також:  Вчені розповіли, як сидяча робота впливає на серце

3. Яйця

Якщо у вас дефіцит вітаміну D, вам також слід частіше їсти яйця. Тут яєчний жовток особливо багатий на вітамін D.

“У великому яйці міститься близько 44 міжнародних одиниць вітаміну D. Якщо вас турбує рівень холестерину, вам нема про що турбуватися на цьому етапі”.

Дослідження показують, що яєчний жовток не впливає на рівень холестерину.

4. Вівсянка

Ви любите їсти кашу? Тоді ви одночасно зробите щось корисне для свого балансу вітаміну D. Вівсянка – справжнє джерело вітамінів, мінералів і мікроелементів.

“Вона також містить багато вітаміну D і допомагає поповнити запас вітаміну D”.

Читайте також:  Чого не можна робити при безсонні

Чи допомагають добавки вітаміну D?

Лікарі та служби охорони здоров’я рекомендують отримувати достатню кількість вітаміну D, найкраще через сонячне світло чи з їжею. Тільки якщо дефіцит досі зберігається, слід приймати добавки вітаміну D.