Вчені з’ясували, що рівень радіації в 150 км від Чорнобиля є настільки високим, що проникає в коров’яче молоко. І це відбувається більш ніж через 30 років після аварії на АЕС.

У коров’ячому молоці від тварин, які проживають в 150-кілометровій зоні від Чорнобильської АЕС, все одно виявляється підвищений рівень радіації. В цій частині України вмісту радіоактивних речовин у молоці в 5 разів перевищує гранично допустиму концентрацію для дорослих і в 12 разів для дітей. Вчені взяли зразки коров’ячого молока з ферм і будинків у Рівненській області, розташованої приблизно в 200 кілометрах від епіцентру вибуху на Чорнобильській атомній електростанції в 1986 році. Вони з’ясували, що показники цезію в молоці перевищують встановлені на Україні ліміти для дорослих. Також відзначено і перевищення граничної допустимої концентрації радіації для дітей.

Дослідження проводилося спільно експертами з Університету Екзетера та українським Інститутом сільськогосподарської радіології. За словами керівника групи дослідників Ірини Лабунської, подібного роду радіоактивне молоко являє загрозу практично для будь-якої частини організму. Тим не менш, це молоко теоретично може надходити в продаж на ринки, де на відміну від супермаркетів не здійснюється суворого контролю над якістю продукції.

Відзначимо, що в Україні та сусідніх країнах десятиліття існували побоювання про те, що на ринках може продаватися продукція з областей неподалік від Чорнобильської АЕС. Однак в останні роки вчені не раз стверджували, що рівень радіації в цих районах повернувся до норми і боятися нічого. Також повідомлялося про численних сільських жителів, які вирішили повернутися на старе місце проживання.