Чому часто виявляється так, що до тих, кого ми любимо, ми ставимося недбало, без особливої поваги? Невже відповідь на це питання дає популярна приказка, чим більше знаєш, тим менше цінуєш?

Не все те, що нам подобалося в наших коханих, коли вони увійшли в наше життя, стало викликати у нас неприйняття. Скоріше всього, знизилася наша толерантність до всіх тих речей, які нам завжди не подобалися. Додайте до цього той факт, що біль в набагато більшій мірі управляє нашою увагою, ніж задоволення і прихильність. І в результаті ми приходимо до такого можливого пояснення: ми проявляємо найменшу терпимість до негативних якостей тих людей, з якими ми проводимо більшу частину нашого часу.

Поза всяким сумнівом, ми прагнемо ставитися добре до наших близьких, і дуже часто відчуваємо себе винуватими, коли цього не робимо. Звичайно, нам не настільки набрид наш чоловік, що справа доходить до розлучення, або наші діти, щоб ми хотіли віддати їх на усиновлення, або наші батьки, з якими ми хотіли б перестати спілкуватися. Так що ж нам робити в такому випадку?

Читайте також:  Будь-який алкоголь «прискорює біологічне старіння та вкорочує теломери»
Як бути добрішими до улюблених людей

1. Регулярно і чітко уявляйте собі, що ваші близькі та улюблені люди можуть піти з вашого життя

Мета цієї вправи – викликати у вас почуття вдячності. Ніщо так не породжує почуття подяки за щось, як страх це втратити. Дослідження показують, що всі ми здатні уявити собі цілком конкретно втрату близьких людей з тим, щоб викликати до них почуття вдячності. Наша емоційна реакція буде тим сильнішою, чим виразніше ми уявімо собі цю втрату.

Спробуйте подумки намалювати своє життя без вашого чоловіка (дружини), наприклад, уявіть собі ліжко, на якій його (її) немає поруч з вами, обідній стіл, з його (її) порожнім місцем і т. д.. І коли ми побачимо в своїй уяві, як зміниться наше повсякденне життя без нього або без неї, перед нашими очима знову будуть пропливати картини того, як ми одні йдемо в кіно, їдемо у відпустку, відвідуємо батьківські збори і т. п. Регулярне виконання цієї вправи може перетворитися на звичку бути вдячним.

Читайте також:  Вчені з'ясували, як музика впливає на стан пам'яті

2. Проводіть час зі своїми близькими і коханими людьми в компанії інших людей

Можна припустити, що, коли ви перебуваєте в компанії людей, з якими ви не дуже близьких стосунках, ви ведете себе більш ввічливо і доброзичливо, також це спостерігається і по відношенню до ваших близьких. Ваші стосунки у присутності інших зміняться, і скоріше за все в кращу сторону.

3. Зробіть перерву у стосунках зі своїми близькими

Не варто робити цього в разі необхідності підвищити свою толерантність до того, що дратує вас у ваших улюблених. Робіть це тоді, коли ви відчуваєте, що вам необхідно подивитися на ваші відносини свіжим поглядом. Вам корисно буде вийти в світ одним, таким чином нові враження і інші люди витягнуть з вас ваше Я, більш благородну і шляхетну.

Читайте також:  Вчені з'ясували, яка хвороба серця підвищує ризик деменції на 35%

Це ваше Я подивиться на ваше повсякденне життя більш терпимо і з легкістю знайде спосіб оцінити все те хороше, що є у вашому улюбленому людині. Це допоможе вам досягти більш збалансованого погляду на речі, які вас засмучують.

Нам не слід ставитися з меншою добротою і турботою до людей, яких ми любимо. Але реальність така, що ми так часто робимо. Запропоновані вище способи підвищити вашу толерантність до особливостей ваших улюблених і близьких допоможуть вам перестати жити без почуття каяття від того, як ви до них ставитесь. А також зрозуміти, що вони заслуговують набагато більшого і кращого.

Джерело: HeadInsider