Біль у грудях є однією з відмінностей серцевого нападу, або інфаркту міокарда. Але пацієнти можуть мати інші скарги, наприклад на задишку. Цей симптом може бути дуже небезпечним, йдеться у дослідженні Європейського товариства кардіологів.

Вчені використали дані Португальського реєстру гострих коронарних синдромів. Загалом у дослідження було включено 4726 осіб віком від 18 років та старших, у яких було відзначено інфаркт міокарда у 2010–2019 роках. Пацієнти були розділені на три групи залежно від основного симптому при вступі до медичного закладу:

  • 1 група – у неї головним симптомом був біль у грудях (він відзначався у 4313 пацієнтів);
  • 2 група – у цьому випадку головними симптомами були задишка/втома (у 332 пацієнтів);
  • 3 група – непритомність (у 81 пацієнта).

Пацієнти з задишкою / стомлюваністю були старшими. Їхній середній вік склав 75 ​​років у порівнянні з 68 роками у першій групі та 74 роками у третій. При цьому на задишку найчастіше скаржилися жінки. Крім того, такі пацієнти частіше мали підвищений кров’яний тиск, діабет, хронічну хворобу нирок та хронічну обструктивну хворобу легень.

Далі вчені порівняли показники виживання протягом року. Якщо у першій та третій групах через рік після серцевого нападу були живі 94 та 92% пацієнтів відповідно, то у другій – 76%. Пацієнтів із групи з задишкою найчастіше госпіталізували з серцево-судинних причин, пише EurekAlert.

“У пацієнтів з задишкою або втомою прогноз був гірший”, – вказує один із авторів дослідження, доктор Пауло Медейрос із лікарні Брага, Португалія. Проте фахівець пояснює: не можна точно сказати, що саме задишка була причиною найгіршого результату.

“Нижче виживання може бути пов’язане з іншими факторами у цих пацієнтів, такими як ослаблення “насосної” функції серця”, – додає він. Експерти проте відзначають, що не потрібно орієнтуватися лише на класичні симптоми серцевого нападу. Слід звернутися по медичну допомогу, якщо відзначається тривала задишка.