Очікувана тривалість життя, як правило, відрізняється у чоловіків та жінок. При цьому останні живуть у середньому довше. Однак ця перевага обходиться жінкам досить дорого – за словами вчених, у них, як правило, вищий рівень захворюваності. Нове дослідження, опубліковане в журналі Nutritional Neuroscience, виявило вісім продуктів, які здатні захистити організм від вікових хвороб.

Такі властивості вчені виявили у дієті з високим вмістом каротиноїдів. Одними з кращих джерел є ямс, капуста, шпинат, кавун, болгарський перець, помідори, апельсини і морква.

Ці яскраві фрукти та овочі особливо важливі для запобігання втраті зору та когнітивних здібностей, заявили дослідники. “Справа в тому, що чоловіки страждають від недуг, які, як правило, вбивають. Жінки хворіють на них рідше чи пізніше, опираючись хворобам, що сильно вимотує організм”, – розповів Біллі Р. Хаммонд, професор з Коледжу мистецтв та наук ім. Франкліна.

“Наприклад, з усіх існуючих випадків дегенерації жовтої плями та деменції у світі дві третини припадає на жінок. Ці захворювання, від яких вони страждають роками, найбільше піддаються профілактиці за допомогою способу життя”, – додав автор дослідження.

У науковій роботі було проаналізовано дані попередніх досліджень, які докладно описали кілька дегенеративних станів, від аутоімунних захворювань до деменції, з якими жінки стикаються набагато частіше за чоловіків.

Було встановлено, що каротиноїди діють організм як антиоксиданти. Дві специфічні речовини – лютеїн та зеаксантин, виявлені у певних тканинах ока та головного мозку, здатні покращувати стан центральної нервової системи. Як зазначив Хаммонд, чоловіки та жінки вживають приблизно однакову кількість каротиноїдів, але потреби у них у жінок набагато вищі.