Не можна заперечувати, що зелений чай багато в чому надзвичайно корисний, але його неправильне вживання може завдати більше шкоди, ніж користі.

Чи варто пити зелений чай на голодний шлунок? Пити зелений чай корисно, але вживати його насамперед з ранку, натще – це погана ідея. Вживання зеленого чаю на голодний шлунок може погано вплинути на його флору та кислотний баланс.

Зелений чай багатий на сильні біоактивні речовини, які можуть збільшити вироблення шлункової кислоти, що порушить травну роботу тіла, призведе до метеоризму, здуття живота, кольк і спазмів. Краще пити зелений чай між їдою, але не на голодний шлунок.

Тільки не одразу після їжі. Фахівець радить не пити зелений чай відразу після їжі – це може збільшити вироблення шлункового соку, що призведе до підвищеної кислотності, здуття. Оптимально пити зелений чай через 30-40 хвилин після їди.

Пити багато зеленого чаю шкідливо. Надлишок зеленого чаю може шкодити печінці, краще не вживати більше трьох чашок на день, оптимально одну чи дві.

“Як будь-який інший чай, зелений чай містить кофеїн, надмірне споживання якого може викликати головний біль, дратівливість, неспокій, печію”.

Крім того, випитий у великій кількості зелений чай шкідливий тим, що перешкоджає засвоєнню заліза з їжі і сприяє розвитку залізодефіцитної анемії. До того ж, будучи багатим джерелом кофеїну, він може викликати труднощі із засинанням та безсоння. Вживання зеленого чаю перед сном може викликати бажання мочитися вночі, перериваючи сон і, зрештою, порушуючи його цикл.