Причиною емоційної та фізичної слабкості, постійної втоми, проблем зі сном і зниження апетиту можуть бути порушення в роботі жовчного міхура. Перераховані симптоми – перші ознаки порушення відтоку жовчі. Крім того, у чоловіків може знизитися статевий потяг, а у жінок – порушитися менструальний цикл. Про те, як вчасно розпізнати хворобу, і як її лікувати, розповіла лікар-терапевт багатопрофільної поліклініки ІНТО-САНА Валерія Гедражко (м. Одеса).

Підвищена скорочувальна активність жовчного міхура проявляється болями або тяжкістю в правому підребер’ї. Така дискінезія частіше зустрічається в молодому віці. Знижена активність жовчного міхура сигналізує про себе гіркотою в роті, гострими ниючими тупими болями, які посилюються після вживання жирної і гострої їжі, газованої води, вина і пива, після емоційного перенапруження. Така гипокинетическая зазвичай з’являється у людей старше 40 років.

Перераховані симптоми – привід звернутися до гастрлентерологу, підкреслює В.Гедражко. Необхідно пройти УЗД черевної порожнини та здати аналіз крові. Крім лікарської терапії, при лікуванні дискінезій необхідно дотримуватися режиму роботи і відпочинку, важливі регулярні фізичні навантаження, підтримання маси тіла і лікувальне харчування.