Що роблять дієтологи, щоб підтримати здорову вагу або скинути кілька зайвих кілограмів? Ми зібрали кілька рекомендацій від людей, які точно знають, що потрібно робити, щоб протистояти зайвій вазі!

Кидайте дієту

Так, ви все правильно зрозуміли: щоб отримати і утримати хорошу фігуру, в більшості випадків досить просто дотримуватися принципів здорового харчування. Їсти багато фруктів і овочів, вибирати «складні» вуглеводи з багатим вмістом клітковини, не забувати про корисні жири (горіхи, жирна риба) і активно рухатися. А ось дієти в більшості своїй “розгойдують” метаболізм і в підсумку призводять до того, що тіло запасає жир, а не переробляє його в енергію. Хочете схуднути? Злазьте з дієти!

Дозволяйте собі “заборонені” продукти

Це те, що доктор прописав: час від часу балуйте себе недієтичними і навіть «шкідливими» продуктами — в іншому випадку одного разу ваша сила волі не впорається з тягою до «смачненького» і ви виявите себе за поїданням третьої порції шкідливої їжі. Крім того, коли ви знаєте, що в будь-який момент можете піти і з’їсти цукерку або чізбургер, вам простіше переконати себе відкласти шкідливі ласощі на потім. І ще на потім. І ще. Ви здивуєтеся, але це і правда працює.

Не переїдайте

Навіть найкорисніша і дієтична їжа не допоможе вам скинути зайву вагу, якщо ви будете регулярно переїдати. Щоб цього уникнути, По-перше, варто контролювати свої порції (зверніть увагу на ці хитрощі, які допоможуть вам їсти менше), а, по‑друге, харчуватися дрібно. Якщо ви розділите свій денний раціон на п’ять або шість частин таким чином, щоб кожні три години що-небудь з’їдати, ви просто не встигнете зголодніти настільки, щоб з’їсти зайве. Ну, і, зрозуміло, не варто забувати старе добре правило: їжте повільно, жуйте ретельно і обов’язково робіть перерви і прислухайтеся до себе.

Їжте білок на сніданок

20-30 грамів білка на сніданок — і вам навіть в голову не прийде перекушувати чимось до обіду. Більш того, як показали результати одного з досліджень, в якому взяли участь 4000 добровольців, білковий сніданок в результаті допомагає менше з’їсти під час обіду. Так, ті учасники експерименту, які з’їдали за сніданком 30-40 грамів білка, в середньому їли на обід на 175 калорій менше. Дослідники впевнені, цей ефект досягається за рахунок того, що білок активує вироблення гормону, що відповідає за відчуття ситості.

Ведіть щоденник харчування

Відразу кілька досліджень підтвердили: люди, які фіксують з’їдені страви, в результаті вдаліше і легше скидають зайву вагу, а також успішніше його утримують. Виберіть відповідне вам додаток для смартфона або зовсім заведіть старий добрий паперовий щоденник — і ви помітите зміни в харчовій поведінці (а значить і у вазі) вже через тиждень-другий. Ми не знаємо, як це працює, але це працює завжди!

Чистіть зуби

Не тільки Ваш стоматолог вас похвалить, але і ваша фігура. Чистка зубів відразу після вечері допомагає знизити нічні «набіги на холодильник», а також вечірні перекушування перед сном — до таких результатів прийшли автори відразу декількох досліджень. Вся справа в тому, що чищення зубів — свого роду символічна точка, знак того, що з їжею на сьогодні закінчено. Психологічно набагато складніше знову “забруднити” рот після того, як ви вже почистили зуби.