Чоловікові , чиї ясна стали чорніти , лікарі поставили діагноз меланома порожнини рота. Це неймовірно рідкісна форма смертельно небезпечної хвороби.
 
Як правило , терміном меланома позначають злоякісні захворювання шкіри , що виникають під впливом ультрафіолетової радіації. Але у 45- річного чоловіка з Китаю , про який повідомляє журнал New England Journal of Medicine , лікарі діагностували меланому ротової порожнини після того , як його ясна стали чорніти . Крім цієї чорноти ніяких інших симптомів нездужання чоловік не відчував , він не втрачав апетит і не страждав від болю. Лише через 4 тижні після початку почорніння він звернувся до лікарні.
 
Лікарі також називають цю хворобу меланомою слизової , і 50 % її випадків спостерігається на голові або шиї . Вона не розвивається під впливом ультрафіолету , а пошкоджені області за площею , як правило , складають про 1,5 см до 4 см. Чорнота ясен пацієнта пояснюється наявністю на поверхні слизової оболонки меланоцитів – пігментних клітин , які виробляють пігмент меланін. Коли вони стають раковими , то швидко чорніють .
 
Меланоцити присутні не тільки на яснах , а й на інших слизових поверхнях тіла , включаючи пазухи , носові проходи , піхва , анальний отвір і т.п. У меланоми слизової немає відомих факторів ризику , включаючи і сімейну історію хвороб , через що дане захворювання діагностується досить пізно , і рівень виживання пацієнтів невеликий. Більше 5 років після встановлення діагнозу проживає близько 40 % хворих ( 90% – при раку шкіри).

Читайте також:  Хвора печінка може бути однією з причин частих синців

На щастя , стоматологи вчасно розпізнали , що чорнота ясен чоловіки пов’язана з раком. Він був відправлений до онкологів , які видалили 2 см поверхні ясен. 6 місяців потому були зроблені аналізи , які показали , що рак не встиг поширитися у глиб тіла.