У боротьбі з різними захворюваннями велику роль відіграє харчування. З’ясувалося, що сік з популярного коренеплоду може допомогти впоратися відразу з декількома недугами.

Одне з його основних поживних речовин – бета-каротин – є джерелом вітамінів, які підвищують імунітет і покращує здоров’я. Йдеться про морквяному соку. Його основні переваги перераховує Express.

Захищає серце

Морква – хороше джерело калію, який відіграє важливу роль в правильній регуляції крові. Дієта з високим вмістом калію захищає від високого кров’яного тиску та інсультів. Крім того, тримісячне дослідження, в якому брали участь 17 осіб з високим рівнем холестерину, показало, що вживання двох склянок (480 мл) морквяного соку в день значно збільшує кількість антиоксидантів в крові і знижує окислення ліпідів, що зменшує ризик розвитку серцевих захворювань.

Очищає печінку

Каротиноїди в морквяному соку сприяють здоров’ю печінки. Крім того, деякі дослідження показали, що протизапальну та антиоксидантну дію каротиноїдів захищає від неалкогольної жирової хвороби печінки.

Покращує здоров’я шкіри

Морквяний сік містить вітамін С і бета-каротин – два антиоксиданти, які можуть захистити шкіру від пошкоджень і поліпшити її зовнішній вигляд. Відзначається, що один стакан морквяного соку забезпечує більше 20% денної норми вітаміну С. Крім того, напій надає шкірі еластичність і міцність, покращує її здатність протистояти інфекція, зменшує ознаки запалення.

Знижує ризик виникнення раку

Кілька досліджень показали, що морква відіграє центральну роль у захисті від різних типів раку. Профілактичний ефект моркви в основному пояснюється високим вмістом каротиноїдів. За даними Американського Інституту досліджень раку, вживання фруктів і некрохмалистих овочів, наприклад, моркви, може знизити ризик розвитку раку порожнини рота, стравоходу, легенів і шлунка.