Експерти розповіли, чим слід керуватися при його покупці.

В залежності від ступеня ферментації чайного листя виділяють шість основних видів чаю: чорний, зелений, пуер, білий, улун і жовтий.

При виборі чаю потрібно звертати увагу на цілісність упаковки і маркування. Там повинні бути вказані найменування продукту, склад, термін придатності, адреса виробника, умови зберігання і спосіб приготування.

Чайної крихти, стебел і поламаного листя в упаковці бути не повинно. Що стосується зовнішнього вигляду чайного листя, то про його якість каже однаковість відтінку, розміру, щільності і згорнутості.

За словами експертів, якісний чай після заварки прозорий. У нього яскравий темний колір, специфічний аромат і терпкий смак.

Читайте також:  Скільки чашок кави на день шкодять ниркам

А ось в низькоякісному чаї відчуваються запахи гару, цвілі і вогкості. Щоб напій був смачним, чай слід зберігати в темному, сухому, прохолодному місці.

Чай багатий корисними для організму мікроелементами, серед яких катехіни, кофеїн, L-теанін, таніни, теафлавіни.

Найкраще заварювати чорний, пуер і улун при температурі в 90 градусів. Це допоможе зберегти біологічні активні речовини і смакові властивості напою. Для зеленого і білого чаю температура води не повинна бути вище 75-80 градусів.

Захоплюватися чаєм не слід – достатньо 2-3 чашки в день.