Атеросклероз – це захворювання, яке вражає артеріальну систему організму людини. Через нього в стінках судин утворюються атеросклеротичні бляшки, що звужують просвіт судин, що негативно впливає на кровотік. Крім того, атеросклероз підвищує ризик розвитку більшості серцево-судинних захворювань.

Лікар Сергій Іванов розповів, що атеросклероз багато в чому є фізіологічним процесом, тому з віком він розвивається у всіх.

За його словами, немає жодного дослідження, яке підтверджує позитивний вплив антиоксидантів при профілактиці серцево-судинних захворювань. Також ніякої доказової бази не мають спроби зменшити ризики розвитку цих хвороб за допомогою прийому вітаміну С і Е.

Замість цього в ефірі радіостанції “Говорить Москва” Іванов рекомендував збалансовано харчуватися і робити фізичні вправи. “Потрібно [вживати] менше жирів тваринного походження, але це не означає, що їх не повинно бути зовсім. Менше вуглеводів, особливо швидко всмоктуються, ну і солодкі продукти, в яких багато глюкози і цукру”, – пояснив фахівець.

Читайте також:  Про простий спосіб стабілізації артеріального тиску розповів лікар

Крім того, ризики розвитку серцево-судинних катастроф може зменшити дотримання режиму сну і неспання, уклав Іванов.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News