Високий кров’яний тиск нерідко називають “тихим вбивцею” через те, що він часто не проявляє явних симптомів. У деяких випадках підвищені показники можуть привести до серйозних проблем із зором.

За інформацією Американської кардіологічної асоціації (American Heart Association), небезпечні симптоми, пов’язані з високим тиском, можна виявити під час огляду у офтальмолога. “Кровоносні судини в сітківці можуть стати трохи жорсткішими і затверділими”, – розповів доктор Вільям Уайт.

У деяких випадках такі зміни в кровоносних судинах можуть призвести до крововиливу і викликати ряд проблем із зором, додав він.

За словами фахівця, зорові симптоми можуть не проявлятися роками. Але в підсумку високий кров’яний тиск може привести до гіпертонічної ретинопатії – пошкодження кровоносних судин, яке викликає помутніння зору або його втрату. Крім того, високий кров’яний тиск може викликати оптичну нейропатію – пошкодження зорового нерва, яке також може викликати втрату зору.

Читайте також:  Проблеми із засипанням: шість простих порад, як краще спати вночі

Тому контроль кров’яного тиску, своєчасне виявлення і профілактика підвищених показників мають важливу роль для збереження зору.